Відірвались від реальності. Мінфін просить НБУ уточнити чи підтвердити курс гривні для проекту бюджету

15 серпня 2019, 13:33

Значне посилення гривні вже вплинуло на конкурентоспроможність українських експортерів та призвело до невиконання доходної частини бюджету

Міністерство фінансів очікує від Національного банку уточненого прогнозу курсу валют на 2020-2022 року для розробки проекту державного бюджету на 2020 рік. Про це у Facebook повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова.

Відео дня

"Уряд як відомо затвердив макропрогноз на 3 роки і він і є базою для проекту Бюджету на 2020 рік. […] однак зважаючи на результат 7 місяців 2019 року, Мінфін направив запити в НБУ щодо того чи будуть уточнення прогнозу курсу валют на 2020-2022 роки (як відомо відповідно до бюджетного кодексу саме НБУ надає МЕРТ цей показник) та до МЕРТ щодо того чи будуть уточнення відповідно інших показників, які є суттєвими припущеннями для розрахунків як доходів так і видатків бюджетів", - написала вона.

Маркарова відзначила, що українські експортери нарікають на посилення гривні, оскільки це впливає на їх конкурентоспроможність. У той же час Мінфін потребує максимально точного прогнозу для планування реалістичного бюджету.

"Ми точно повинні упередити ситуацію 2018 та особливо 2019 року коли курс (як середньорічний так і на кінець року) який було надано нам в прогнозі був стабільно вищим від фактичного (те що в статистиці називається forecast bias) і як результат впливає на стабільне невиконання доходів за тими категоріями, що залежать від курсу", - зауважила Маркарова.

Як повідомлялося, у держбюджеті на 2019 рік закладено курс гривні 29,4 грн/$ на кінець року.

Станом на 14 серпня офіційний курс НБУ встановлено на рівні 25,25 грн/$.

Показати ще новини
Радіо НВ
X