Зміцнення гривні. Мінфін не згоден з політикою Нацбанку
Міністерство фінансів не погоджується з політикою Нацбанку, який не зупиняє зміцнення гривні.
Про це міністр фінансів Оксана Маркарова написала в коментарях до посту члена наглядової ради ПриватБанку Романа Сульжика.
Він вважає, що «зміцнення гривні повинне було бути зупинено ще на рівні 26−27 грн за долар». На думку Сульжика, «те, що зараз відбувається, межує зі злочинною халатністю на посаді».
«Недооцінена гривня — найцінніший ресурс, який потрібно використовувати для накопичення резервів, зниження ставок, скасування всіх адміністративних обмежень, запровадження повної свободи руху капіталу в країні. Замість цього їй абсолютно бездарно дають зміцнюватися. Я не розумію, як можна це робити, поки є така величезна кількість невирішених проблем. І найголовніше — навіщо?» — написав Сульжик.
Маркарова написала в коментарях, що «Мінфін про це говорить вже пару місяців». Міністр підкреслила, що відомство на політику НБУ не впливає.
Головний економіст Альфа-Банк Україна Олексій Блінов висловив думку, що ситуація з курсом свідчить про неузгодженість монетарної і фіскальної політики.
Маркарова у відповідь заявила, що НБУ проводить повністю незалежну політику.
«Мінфін налагодив повну координацію з нашого боку. Бюджет публічний, стратегія по боргу публічна, акціони публічні. Розпис помісячний надано. Щоденні звіти Казначейства також. Вибачте, але що ще треба для координації? Купувати валюту для поповнення резервів і таким чином згладжувати коливання — задача НБУ. Тут ми тільки свою позицію можемо висловлювати, що ми регулярно і робимо», — написала міністр.
Засновник інвестиційної групи УНІВЕР Тарас Козак також висловився проти швидкого зміцнення гривні.
«Я в своїх повідомленнях лякаю людей курсом 20 грн/$. Що цілком може стати реальністю при такій політиці НБУ. На виправдання Нацбанку теж є кілька аргументів. Вони бачать/знають більше. Але чомусь не пояснюють свої кроки, обмежуючись мантрою «ми не впливаємо на курсові тренди», — написав він.
Ситуацію зі зміцненням гривні прокоментував також глава Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв.
«Короткострокові незначні вигоди важливіші, ніж довгострокові збитки. І так 28 років!» — написав він.
Нагадаємо, сьогодні курс долара на міжбанку впав нижче 25 грн/$ вперше з серпня 2016 року. Чому так відбувається і що прогнозують банкіри — читайте в нашому матеріалі.