Валютний прогноз. Який курс гривні прогнозують банкіри до кінця 2021 року

4 січня 2021, 11:50

Банкіри в макропрогнозі НВ Бізнес спрогнозували те, яким буде курс гривні до кінця 2021 року

Як говориться в макропрогнозі НВ Бізнес, який складений на підставі даних, наданих банкірами і аналітиками провідних інвестиційних компаній України, при базовому сценарії розвитку економіки до кінця 2021 курс гривні буде на рівні 28−29 грн/$.

Відео дня

На економіку не тільки України, а й інших країн буде впливати успішність боротьби з пандемією і вакцинація. Очікується збереження обмежень на пересування і відвідування масових заходів, проте суворі карантини будуть вводитися селективно, а їх негативний вплив на економічний розвиток буде слабкіше, ніж при введенні першої хвилі карантинів.

Також базовий сценарій передбачає, що Україна буде співпрацювати з МВФ в рамках діючої програми SBA і отримає як мінімум два транші в 2021 році. Це відповідно відкриє доступ до зовнішнього фінансування від ЄС та інших міжнародних фінансових організацій. Все це дозволить Міністерству фінансів завчасно погашати внутрішні і зовнішні зобов’язання, успішно залучаючи кошти у інвесторів через продаж державних паперів.

Щоб дізнатися яким буде середньорічний курс гривні, динаміка ВВП, рівень інфляції, безробіття і інше, ознайомтеся з макропрогнози НВ Бізнес .

Показати ще новини
Радіо НВ
X