Прогнози експертів. Наскільки подешевшає гривня до кінця року

10 серпня 2019, 10:35

Осіннє ослаблення гривні неминуче, експерти розповіли про причини

До початку 2020 року курс долара помітно зміцниться: до 27-28,5 грн/$. Про це пише журнал НВ в статті А гривня тут міцна.

На думку опитаних НВ експертів, літнє зміцнення національної валюти викликане спекулятивними факторами. Так, основною причиною здешевлення долара стало зростання його пропозиції на внутрішньому ринку, а джерелом надходження доларів виявилися облігації внутрішньої держпозики, які випускає і продає Міністерство фінансів, щоб покрити за їх допомогою дефіцит держбюджету, розповів Віталій Шапран, головний експерт ради Нацбанку.

Відео дня

У той же час до осені, з початком активного бізнес-сезону, виросте активність імпортерів споживчих товарів, яким будуть потрібні долари.

"Імпортери почнуть накопичувати складські запаси для більш активних продажів у листопаді-грудні", - заявив Олександр Мартиненко, керівник підрозділу з фінансового аналізу корпорацій інвесткомпанії ICU.

Крім того, на курс національної валюти можуть істотно вплинути і політичні чинники.

За прогнозом ICU, на початок 2020 року долар добереться до позначки в 27 грн. Олександр Паращій, керівник аналітичного департаменту інвесткомпанії Concorde Capital, дає менш оптимістичний прогноз: 28-28,5 грн/$.

Читайте повну версію цього матеріалу в свіжому номері журналу НВ - № 29 від 8 серпня 2019 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X