Нацбанк за тиждень купив на міжбанку $375 млн. Це більше, ніж за перші п’ять місяців року

14 червня 2021, 11:45

Національний банк України минулого тижня купив на міжбанківському валютному ринку $375 млн. Це в 9,3 рази більше, ніж тижнем раніше ($40 млн) і на $44,5 млн більше, ніж за перші п’ять місяців року.

Згідно з даними НБУ, всього з початку року він купив на міжбанку $705,5 млн, продав - $70 млн.

У квітні і травні регулятор вісім тижнів поспіль не проводив інтервенції на міжбанківському валютному ринку. Це було пов'язано з тим, що НБУ змінив свій підхід до інтервенцій. У квітні голова Нацбанку Кирило Шевченко пояснив, що НБУ поступово зменшує свою участь на валютному ринку, оскільки він добре збалансований. «Штовхати його [ринок] в одну чи іншу сторону - це не наше завдання. Ми можемо, коли якісь надмірні коливання, ці коливання згладжувати», - заявив Шевченко.

Відео дня

НБУ почав активно викуповувати валюту в резерви на тлі помітного зміцнення гривні останнім часом. У травні обмінний курс гривні до долара ревальвував на 0,9%. У Нацбанку це пояснили сприятливою зовнішньою ціновою кон'юнктурою і сплатою квартальних податків.

Крім того, збільшився попит нерезидентів на облігації внутрішньої держпозики (ОВДП). Минулого тижня Мінфін провів рекордний цього року аукціон і залучив 19,1 млрд грн, а тижнем раніше - 15,86 млрд грн. З початку місяця (станом на 11 червня) портфель ОВДП у власності нерезидентів збільшився на 10,2 млрд грн - до 108,5 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X