«Не можна недооцінювати будь-які загрози». Банкіри розповіли, яким буде курс восени

21 серпня 2019, 09:30

Курс гривні цієї осені збережеться приблизно на нинішньому рівні.

Це пояснюється значною виручкою аграріїв і металургів, планами про співпрацю з Міжнародним валютним фондом (МВФ) в рамках нової програми і більш спланованими діями бізнесу завдяки публікації прогнозу облікової ставки Національним банком України. Таку думку висловили банкіри на круглому столі в Києві, організованому 20 серпня виданням ФінКлуб, пише Інтерфакс-Україна.

Відео дня

«Я не бачу серйозних причин для девальвації гривні: плюс-мінус вона буде в цьому ж коридорі», - зазначила глава управління казначейства Банку Форвард Наталія Шишацька.

Вона прогнозує, що сезонне збільшення активності імпортерів може підштовхнути гривню до деякого ослаблення, але це не буде мати великого впливу.

«Той фактор, що ми очікуємо досить велику експортну виручку від аграріїв і від металургійної продукції, думаю, буде згладжувати цю активність», - сказала вона.

Глава правління банку Глобус Сергій Мамедов підкреслив, що недавнє рішення Нацбанку про публікацію прогнозу облікової ставки дасть бізнесу можливість краще планувати покупку-продаж валюти, що, в свою чергу, зрушило і в цілому змінило сезонність валютного ринку. На думку Мамедова, на курс вплине продовження співпраці з МВФ і проведення реформ. Банкір позитивно оцінив політику Нацбанку щодо зниження облікової ставки, яка повинна привести до активізації кредитування.

Головний економіст Альфа Банку Олексій Блінов підкреслив, що, незважаючи на позитивні прогнози, «не можна недооцінювати будь-які загрози». Він порадив не забувати досвід 2008 року: «У 2008 році економіка росла і перший, і другий квартали. Всі знають, що сталося в четвертому кварталі".

Заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб зазначив, що в країні зараз спостерігається фінансова дедолларизация. На його думку, важливо її не форсувати, а продовжувати нормальну макроекономічну політику гнучкого курсу, зниження рівня інфляції, зростання економіки, що в підсумку дозволить продовжити дедоларизацію.

За словами Сологуба, Нацбанк багато надій покладає на новий парламент для реалізації своїх планів щодо продовження валютної лібералізації.

«Нацбанк не повинен ганятися за тими, хто продає або купує валюту. В країні всі повинні розуміти, хто заплатив податки, коли виводить гроші в офшорні юрисдикції. Якщо все це буде зроблено, ми будемо рухатися до лібералізованого валютного ринку", - додав він.

Нагадаємо, раніше журнал НВ писав, що, за прогнозом експертів, на початок 2020 року курс долара помітно зміцниться: до 27-28,5 грн/$.

Станом на 21 серпня офіційний курс гривні до долара встановлено на рівні 25,13 грн/$ , курс євро - 27,84 грн/€.

Показати ще новини
Радіо НВ
X