Чому цієї осені долар оновив черговий мінімум і коли американська валюта повернеться до зростання

26 жовтня 2021, 06:30

Цієї осені українці зіткнулися з відсутністю сезонної девальвації національної валюти в другому півріччі - щось схоже вже відбувалося 2019 році.

Про це в колонці для НВ Бізнес пише фінансова аналітикиня Concorde Capital Євгенія Ахтирко.

«Знову поламалася сезонність валютного курсу. Адже всі чекали, що гривня почне слабшати в вересні і до кінця року повернеться до рівня 28-29 грн за долар», - зазначила Ахтирко.

Відео дня

Вона додала, що ринок готувався до девальвації гривні - в кінці серпня - на початку вересня курс піднявся до позначки 27,0 грн/$, проте протримався на цьому рівні недовго.

Як пише авторка колонки, в 2019 році зміцнення гривні було багато в чому пов'язано з іноземними спекулянтами, які у великих кількостях купували гривневі ОВДП. Однак цього разу в спробах зрозуміти причину зміцнення гривні експерти вирішили подивитися на залежність курсу і торгового балансу товарів.

Ахтирко зазначає, що з 2016 року торговельний баланс поліпшувався в середині року і погіршувався до кінця року. Відповідну траєкторію мав і курс.

Як пише аналітикиня Concorde Capital, завдяки неймовірно вдалій ціновій кон'юнктурі на світових ринках, у 2021 році обсяги українського експорту товарів досягли дев'ятирічного максимуму.

Ахтирко допускає, що саме сприятливий стан торгового балансу протягом досить довгого часу є причиною зміцнення національної валюти.

Водночас вона попереджає про можливий розворот курсу незабаром після того, як торговий баланс почне погіршуватися. За оцінками Ахтирко, для цього потрібно ще два-три місяці.

Так, ціни на основну продукцію українського експорту вже стали падати, а ось потенціал збільшення імпорту залишається високим.

Аналітики очікують погіршення торгового балансу в четвертому кварталі цього року. Однак до явного розвороту курсу до кінця року це швидше за все не призведе, оскільки дефіцит зовнішньої торгівлі буде залишатися невисоким.

Згідно з прогнозом аналітика Concorde Capital, до кінця року курс буде перебувати в районі 26,5-27 грн / $, але кінець зими може бути «волатильним».

Повну версію колонки Євгенії Ахтирко для НВ Бізнес можна почитати тут.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X