Криза в Credit Suisse. У JPMorgan вважають найбільш ймовірним варіантом поглинання банку конкуруючим UBS

17 березня, 10:29
Наразі розглядається кілька варіантів порятунку Credit Suisse (Фото:DENIS BALIBOUSE \ Reuters)

Наразі розглядається кілька варіантів порятунку Credit Suisse (Фото:DENIS BALIBOUSE \ Reuters)

Влада Швейцарії вивчає можливість примусового об'єднання банку Credit Suisse з конкуруючим UBS.

На думку експертів JPMorgan, проблеми швейцарського банку Credit Suisse, швидше за все, призведуть до його поглинання конкуруючим UBS.

Про це пише Bloomberg, з посиланням на три сценарії майбутнього швейцарського банку, який представили аналітики JPMorgan.

Відео дня

Зазначається, що проблема Credit Suisse не в нестачі капіталу, а у «відсутності довіри до стратегії інвестиційно-банківського бізнесу та ослаблення підрозділів, що триває.

На думку експертів, поглинання Credit Suisse конкурентом очікується виділення швейцарських операцій двох банків в самостійну компанію, вартість якої складе близько 10 млрд швейцарських франків ($10,8 млрд), або проведення IPO цього бізнесу.

Аналітик JPMorgan Кіан Абухосейн утримував рекомендації «нейтрально» або ижче ринку" для акцій Credit Suisse в останні два роки. Ще в лютому він попереджав, що ситуація у банку погіршується швидше, ніж очікувалося.

Другим варіантом розвитку ситуації, на думку експертів JPMorgan, є надання швейцарським ЦП ( SNB) повних гарантій по депозитах у Credit Suisse або вливання капіталу до банку. Таке рішення дало б банку час для проведення реструктуризації, але воно призведе до суттєвого розмивання часток нинішніх акціонерів.

Третій варіант розвитку ситуації, який допускається у JPMorgan, - це закриття інвестпідрозділу Credit Suisse. На думку експертів, цього, можливо, не буде достатньо, щоб зняти побоювання учасників ринку.

За даними джерел Bloomberg, як один із варіантів стабілізації ситуації з владою Швейцарії вже обговорювалося об'єднання Credit Suisse з UBS.

Раніше повідомлялося, що Credit Suisse займе у швейцарського Центробанку $54 млрд після того, як акції банку втратили третину вартості за день.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X