Криптовалюти в Україні: НБУ висловив свою позицію щодо Bitcoin

11 серпня 2017, 15:20
У Національному банку України повідомили, що Bitcoin (біткоін) у даний час не має певного правового статусу в Україні

Про це агентству Інтерфакс-Україна заявив заступник голови НБУ Олег Чурій.

"Bitcoin зараз не має певного правового статусу в Україні. Визначення такого статусу ускладнюється відсутністю консолідованого підходу до класифікації Bitcoin і регулювання угод з ним у світі", - сказав він.

Відео дня

Чурій звернув увагу, що у ряді країн офіційно дозволені операції з Bitcoin. Зазвичай Bitcoin розглядається як товар або інвестиційний актив і для цілей оподаткування підпорядкований відповідному законодавству. У деяких країнах Bitcoin визнають розрахунковою грошовою одиницею.

"Наприклад, законодавство ЄС у даний час класифікує Bitcoin як "цифрове представлення вартості, яка не підтверджена центральним банком або державним органом і не прив'язане до юридично встановлених валютних курсів і яке може використовуватися як засіб обміну для покупки товарів і послуг, їх передачі та зберігання, і може набуватися в електронному вигляді. При цьому обмін традиційними валютами на одиницю Bitcoin звільняється від сплати податку на додану вартість", - зазначив Чурій.

Разом з тим в Ізраїлі Bitcoin не підпадає під юридичне визначення валюти ні як фінансове забезпечення, ні як оподатковуваний актив. Кожен раз, коли продається Bitcoin, продавець повинен сплатити податок на приріст капіталу.

Народний банк Китаю вважає Bitcoin віртуальним товаром, а не валютою, і його продаж може обкладатися ПДВ. Подібний підхід - у Японії, де Bitcoin визнається цінністю, подібною активу (asset-like values). Його продаж обкладається японським аналогом ПДВ.

В Австралії Bitcoin розглядається як власність, а транзакції з ним - як бартер.

У Канаді Bitcoin взагалі визначається як "нематеріальний актив", а транзакції з ним - також як бартер.

"Таким чином, у різних країнах Bitcoin класифікують по-різному - як віртуальну валюту, грошовий сурогат, нематеріальну цінність, віртуальний товар тощо. Зі свого боку, Національний банк України поки офіційно не підтримує жодне з наведених визначень", - сказав Чурій.

У той же час він додав, що НБУ почав діалог з Міністерством фінансів, Державною фіскальною службою, Державною службою фінансового моніторингу, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, а також з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг для розроблення спільної позиції щодо правового статусу Bitcoin і його регулювання.

"За участю зазначених державних установ це питання буде розглядатися на найближчому засіданні Ради з фінансової стабільності, яке планується провести до кінця серпня", - зазначив заступник голови НБУ.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Нагадаємо, що слідчі Святошинського управління поліції і Служби безпеки України виявили в інституті електрозварювання ім.Патона незаконну Bitcoin-ферму.

Раніше НВ Бізнес повідомляв, що курс першої і найпопулярнішої криптовалюти на сьогоднішній день Bitcoin (біткоін) вийшов на нову висоту і встановив рекорд у $3500 за монету.

Показати ще новини
Радіо НВ
X