Кримський Генбанк вирішив відмовитися від обслуговування Visa та Mastercard

14 серпня 2018, 14:54

Кримський Генбанк, що перебуває під санкціями, оголосив, що з 14 серпня припиняє обслуговувати картки платіжних систем Visa та MasterCard, закликаючи клієнтів переходити на російські карти Мир.

Про це повідомило агентство Reuters.

Зазначається, Генбанк не відповів на запит агентства, але працівниця колл-центру банку сказала, що рішення про припинення обслуговування карт міжнародних платіжних систем ухвалено через те, що з 2014 року щодо російських банків запроваджено санкції.

Відео дня

Крім того, раніше кілька джерел говорили, що кримські банки, незважаючи на санкції, емітують та обслуговують картки міжнародних платіжних систем на території півострова. Це, з одного боку, дозволяло їм робити запас карт, випущених до санкцій, з іншого боку - створена Центробанком РФ Національна система платіжних карт (НСПК).

Обслуговування карт Visa та MasterCard банків із санкційних списків стало можливим після появи в Росії в 2015 році НСПК, яка перевела на своє обслуговування трансакції всередині Росії учасників всіх міжнародних платіжних систем, сказали джерела.

Нагадаємо, що Visa і MasterCard у грудні 2014 року оголосили про згортання роботи в Криму слідом за введенням США санкцій, що забороняють американським компаніям надавати послуги фірмам анексованого півострова.

Генбанк, що входить до групи банку Росія, знаходиться під санкціями США з 2015 року. У число акціонерів банку Росія входять, в тому числі, присутні в санкційних списках ЄС і США соратники президента РФ Володимира Путіна Юрій Ковальчук, Микола Шамалов і Геннадій Тимченко.

Показати ще новини
Радіо NV
X