Справа на 400 млн євро. В Україні запустили проєкт з підтримки аграріїв і рибного господарства

24 листопада 2020, 19:17

Малі та середні агропідприємства України можуть отримати довгострокові кредити на вирощування і переробку зернових та олійних культур, а також розвиток рибних господарств.

Укрексімбанк і Міністерство фінансів почали реалізацію спільного проєкту України та Європейського інвестиційного банку Основний кредит для аграрної галузі — Україна з довгострокового фінансування перероблювання зернових і олійно-жирових культур, а також рибного господарства і аквакультури. Про це повідомили в Укрексімбанку.

Відео дня

«Перші банки-учасники проєкту та їх клієнти вже отримали сприяння державного Укрексімбанку в залученні довгострокового фінансування ЄІБ на комплексну підтримку в агросекторі», — сказано в повідомленні.

Відібрані за узгодженими з ЄІБ і Кабміном критеріям банки-учасники проєкту отримають кошти кредиту ЄІБ, загальний розмір якого становить 400 млн євро.

Кошти будуть спрямовані на фінансування проєктів малих і середніх підприємств в аграрному секторі, зокрема, з вирощування та перероблювання зернових і олійних культур, а також на розвиток рибних господарств і аквакультури.

Кабінет міністрів затвердив умови запуску проєкту Основний кредит для аграрної галузі — Україна в липні 2019 року.

Кошти проєкту будуть надані малим і середнім агропідприємствам — до 70% від загального обсягу фінансування. Ще третина коштів буде інвестована в інфраструктуру операторів держсектору — дослідні станції і лабораторії. Кредити надаватимуться терміном до 10 років.

Показати ще новини
Радіо NV
X