Може в грудні, може ніколи. Отримання чергового траншу МВФ під питанням — глава Райффайзен Банк Аваль

18 вересня 2020, 17:41

Кабміну не вистачає досвіду і розуміння в роботі з МВФ, вважає Олександр Писарук.

Україна у кращому випадку отримає наступний транш МВФ у грудні, а може і не отримати його зовсім. Про це в інтерв'ю НВ Бізнес розповів глава правління Райффайзен Банк Аваль Олександр Писарук.

Відео дня

«Мій досвід роботи в Національному банку і Міжнародному валютному фонді дозволяє зробити висновок про те, що існують значні проблеми з виконанням поточної програми МВФ. Мені здається, що в уряду недостатньо досвіду і розуміння підходів МВФ при реалізації кредитних програм», — заявив банкір.

Він також зазначив, що довга пауза в програмі МВФ призведе до того, що ринки можуть втратити впевненість в Україні і перестати фінансувати дефіцит бюджету.

«Хтось же повинен його фінансувати, або доведеться його дуже сильно урізати, що дуже складно робити, особливо в рецесію. Ось тоді ризики емісії будуть сильно зростати. Але це ризики, на мій погляд, 2021 року, але не ризики 2020 року. Я думаю, що варто уважно стежити за ситуацією і, звичайно, найкращим варіантом є продовження реалізації програми МВФ, коли відбудеться черговий перегляд, коли буде транш. Це сприятливий сценарій, будемо на нього сподіватися», — додав глава Райффайзен Банк Аваль.

Повну версію інтерв'ю з Олександром Пісарук читайте тут .

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X