Частка України в глобальному ринку венчурних інвестицій складає близько 0,1% - KPMG
Частка України в глобальному обсязі ринку венчурних інвестицій залишається незначною, але можна очікувати на позитивну динаміку ринку, йдеться в звіті KPMG Enterprise Venture Pulse.
Згідно з даними Української асоціації венчурного та приватного капіталу, обсяг венчурних інвестицій в українські проекти у 2018 році зріс на 30% та склав $337 млн.
«Частка України в глобальному обсязі ринку венчурних інвестицій залишається незначною — близько 0,1%. Однак з огляду на високий рівень недоінвестування економіки та зацікавленість українських інвесторів в локальному ринку, в середньостроковій перспективі можна очікувати на позитиву динаміку ринку. Цьому сприятимуть і такі події, як довгоочікуваний запуск Українського національного фонду стартапів і Фонду підтримки винаходів. Великі локальні компанії також реалізують ряд інвестиційних проектів і активно інвестують в стартапи», — сказав Андрій Усенко, заступник директора, ринок інвестицій і капіталу KPMG в Україні.
Загальний обсяг здійснених венчурних інвестицій у світі у другому кварталі 2019 року лишився стабільним та склав $52,7 млрд. Відносну потужність демонстрували інвестиції у США і Європі, тоді як Азія другий квартал поспіль перебувала у стані стагнації через брак китайських мегаугод. Внаслідок чого обсяг інвестицій склав лише $10,1 млрд.
П’ятий квартал поспіль в усьому світі обсяг угод із залученням венчурного капіталу демонстрував спад і, з огляду на те, що темпи ухвалення угод гальмувалися поєднанням високої оцінки вартості об'єкту інвестиції та жорсткої конкуренції, особливо на етапі посівних інвестицій, склав усього 3 855 угод. Особливо помітним падіння обсягів угод було у другому кварталі 2019 року в Європі, досягнувши найнижчих за останнє десятиліття показників, хоч новостворені компанії докладали максимум зусиль, щоб привернути увагу венчурних інвесторів.
«Загалом у світі у другому кварталі 2019 року активність венчурного капіталу лишалася стабільною. Хоча в регіональному розрізі результати виявилися не настільки однозначними: США, Америка та Європа залучили суттєві інвестиції, тоді як в Азії тривав застій. Мегаугоди, які 2018 року вважалися фірмовим знаком Азії, цього кварталу перемістилися до Європи: 10 угод, обсяг кожної більше або на рівні $170 млн», — сказав Кевін Сміт, співзасновник, керівник мережі KPMG Enterprise Emerging Giants і партнер KPMG Enterprise у Великобританії.