IPO Ant Group можуть відкласти на півроку. Капіталізація компанії знизиться

5 листопада 2020, 17:48

Для повторного виходу на біржу Ant потрібно буде виконати вимоги китайських регуляторів, і заново підготувати проспект емісії.

Вихід на біржу китайської Ant Group, зупинений 4 листопада китайською владою, може відбутися не раніше, ніж через півроку. Про це пише Financial Times з посиланням на інвесторів і безпосередніх учасників угоди.

Відео дня

Подвійне IPO Ant Grou на Шанхайській і Гонконзькій біржах було заплановано на 6 листопада. В ході розміщення компанія планувала продати акцій на $ 37 млрд. Однак Шанхайська біржа 4 листопада процес через «Серйозних питань», включаючи зміни «В сфері фінансово-технологічного регулювання».

Як зазначає видання, це сталося після того, як китайські регулятори викликали на зустріч засновника і контролюючого акціонера Ant Джека Ма і двох керівників компанії. Після цієї зустрічі банківський регулятор опублікував проект нових правил мікрофінансування, яке становить значну частину бізнесу Ant.

За словами юристів, які займаються IPO компанії, Ant потрібно буде виконати вимоги регуляторів, заново підготувати проспект емісії та надати його бірж.

Відзначається, що нові вимоги регулятора сильно відіб'ються на кредитному балансі Ant, який забезпечив близько 40% виручки в першому півріччі, і вплинути на оцінку компанії. За оцінками деяких експертів, капіталізація компанії при повторному IPO може скоротитися вдвічі.

Згідно з новими правилами регулятора, інтернет-платформи зобов'язані будуть забезпечувати не менше 30% фінансування своїх кредитів і обмежувати суму позик на рівні близько $ 45 тис. Або однієї третини річної зарплати позичальника.

Нова бізнес-модель Ant буде більше схожа на банківську, а банки в Китаї жорстко регулюються. За словами аналітиків, інвестори можуть почати розглядати Ant як фінансову компанію, а не як технологічну. В кінцевому рахунку це відіб'ється на її вартості.

Нагадаємо, що через скасування гігантського IPO Ant Group китайський мільярдер Джек Ма втратив $2,6 млрд.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X