Із технічних причин. Комітет Ради не розглянув законопроєкт про зниження міжбанківської комісії
Профільний комітет Верховної Ради відклав розгляд законопроєкту про платіжні послуги на наступне засідання.
Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики не зміг розглянути на засіданні 8 квітня законопроєкт № 4364 Про платіжні послуги, в який хочуть включити норми законодавчого обмеження комісії інтерчейндж. Про це пише FinClub.
Розгляд цього законопроєкту вирішили перенести з технічних причин. Доповідачем по законопроєкту була визначена депутатка від Слуги народу Ольга Василевська-Смаглюк.
«У нас доповідач Смаглюк. Але вона випала у нас з розгляду питання», — заявив глава комітету Данило Гетманцев.
Члени комітету висловилися за перенесення розгляду питання на наступне засідання.
Текст законопроєкту з поправками по інтерчейндж до другого читання ще не оприлюднений. Раніше депутати пропонували дві моделі зниження інтерчейндж до 0,5% і 0,3%.
На зустрічі 23 березня члени профільного комітету Верховної Ради та представники банків підтримали обмеження комісії еквайрингу до 1,5% з нарахуванням клієнтам знижки 1%.
У свою чергу бізнес запропонував в найближчі три роки знизити комісію еквайрингу до 1,4% в два етапи.
Раніше Нацбанк України розкритикував ініціативу зарегулювати граничний розмір комісії інтерчейндж. Такі норми можуть бути введені в разі ухвалення у другому читанні законопроєкту № 4364 Про платіжні послуги з соотвествующих правками.
В НБУ наголосили, що ринкові комісії дають можливість фінансової індустрії забезпечувати подальше зростання безготівкових платежів, скорочення частки тіньової економіки та збільшення надходжень до державного бюджету в результаті цифровізації платежів.
Великі українські банки ПриватБанк, Ощадбанк і Райффайзен Банк Аваль виступили за поступове зниження комісії інтерчейндж без регулювання.