Справи американські. Апеляційний суд відхилив скаргу ПриватБанку щодо рішення на користь заводу Коломойського НЗФ
Суд відхилив апеляційну скаргу ПриватБанку на рішення Госпсуду, який визнав припиненими зобов’язання НЗФ щодо одного з кредитних договорів
Сьогодні 14 квітня Північний апеляційний господарський суд відхилив апеляційну скаргу ПриватБанку і залишив в силі рішення Господарського суду Києва у справі № 910/14224/20, яким визнано припиненими зобов’язання Нікопольського заводу феросплавів (належить Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову) по одному з кредитних договорів.
У Приватбанку заявили, що подаватимуть касаційну скаргу. «На рішення у такій справі посилались відповідачі у Канцлерському Суді Штату Делавер під час розгляду позову ПриватБанку до його колишніх власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова про відшкодування шкоди у сотні мільйонів доларів, завданої ПриватБанку у 2016 році.», — йдеться в повідомленні пресслужби банку.
У держбанку нагадали, що розгляд цієї справи по суті відбувався з нетиповою швидкістю, так, підготовче провадження у справі було закрито 20 січня 2021, а розгляд справи по суті було призначено на п’ятницю 22 січня і завершено в той же день.
«Ухвалене по такій справі рішення обґрунтоване висновками, які не пов’язані з предметом спору в українському процесі (зокрема щодо цільового використання кредитів та джерел коштів для їх повернення). Відповідачі у справах Канцлерського Суду вже намагались використати такі висновки в американському процесі», — сказали в ПриватБанку.
Раніше НВ Бізнес писав, що підконтрольний Ігорю Коломойському Нікопольський завод феросплавів (НЗФ) подав до ПриватБанку в Господарський суд Києва 37 паралельних позовів, які були об'єднані в 6 виробництв.
Предметом цих позовів є старі кредитні договори, які фігурують в позовах ПриватБанку в суди штату Делавер і Мін'юсту США в Окружний суд Південного округу Флориди. Позивачі звинувачують колишнім власникам відмивання сотень мільйонів доларів, виведених з ПриватБанку. Загальна сума фінансових претензій ПриватБанку до колишніх власників в закордонних юрисдикціях досягає $10 млрд.