За допомогою «законодавчого спаму» Коломойський намагається зміцнити свої переговорні позиції і домовитися з владою — Лещенко
Подача лояльними олігархові Ігорю Коломойському нардепами тисяч поправок до «антиколомойського» законопроєкту потрібна для зміцнення його переговорних позицій і укладення угоди з владою.
Таку думку екс-нардеп, член наглядової ради Укрзалізниці Сергій Лещенко висловив в колонці для Kyiv Post.
Він зазначив, що мета Коломойського не обов’язково полягає в тому, щоб заблокувати «антиколомойський» законопроєкт. На думку Лещенка, він хоче зміцнити свої переговорні позиції, а потім укласти угоду з владою, оскільки вона не може дозволити собі розтягнути розгляд поправок на півроку.
Екс-нардеп не виключає, що Коломойський хоче мати можливість вести переговори з владою на більш вигідних для себе умовах.
«Це може бути просто гра на підвищення ставки — наприклад, спроба поторгуватися за припинення кримінальних справ в Україні або призупинення справ по ПриватБанку за кордоном, в тому числі в Лондоні. Найбільше йому варто боятися рішення британського суду», — зазначив Лещенко.
На думку Лещенка, у Коломойського з’являться аргументи для подальшої гри, в тому числі для оскарження закону в Конституційному суді України.
«Це означає, що після голосування в парламенті боротьба за ПриватБанк не закінчиться, а тільки змінить свою форму і місце», — резюмував він.
Як повідомлялося, 28 нардепів подали до «антиколомойського» законопроєкту 16 381 поправку. Це рекордна кількість. Найбільше вніс позафракційний нардеп Антон Поляков.
«Антиколомойський» законопроєкт Рада прийняла в першому читанні 30 березня. Його прийняття є головною вимогою МВФ. Цим законопроєктом пропонується передбачити, що суди не можуть ухвалювати рішення, які приведуть до зупинки розпочатої процедури виведення неплатоспроможного банку з ринку або його ліквідації. Згідно із законопроєктом, колишні і нинішні власники банків, права яких були порушені через незаконний акт НБУ, Фонду гарантування, Мінфіну, Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку або рішення Кабміну, можуть отримати відшкодування збитків тільки в грошовій формі. Згідно з законопроєктом, якщо суд визнає незаконним рішення НБУ про віднесення будь-якого банку до категорії неплатоспроможних, це «не відновлює того становища банку, яке існувало до прийняття такого акта/рішення, включаючи відновлення правового статусу цього банку, та не відновлює становища/прав осіб, які були учасниками банку на момент прийняття такого акта/рішення».