Компанії Коломойського і Боголюбова подають позов проти США

9 лютого 2021, 17:45

Підконтрольні українським олігархам Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову американські компанії звертаються до Міжнародного центру з врегулювання інвестиційних спорів через наміри Мін'юсту США конфіскувати частину їх активів.

Про це пише Global Arbitration Review.

Позов проти США подають зареєстрована в Делавері компанія Optima Ventures і одна з її дочірніх компаній. Вони хочуть домогтися відшкодування збитків на суму понад $23 млн.

Відео дня

Власниками Optima є колишні власники ПриватБанку банку Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, а також їх партнери Мордехай Корф і Уріель Лейбер.

Компанії Коломойського і Боголюбова подають інвестиційний позов у відповідь на цивільні позови Мін'юсту США, в яких йдеться про те, що комерційна нерухомість олігархів в Луїсвіллі (штат Кентуккі), Далласі (штат Техас) і Клівленді (Огайо) була куплена за рахунок коштів, незаконно отриманих з ПриватБанку, і підлягає конфіскації на підставі порушення федерального законодавства про боротьбу з відмиванням грошей. Відомство хоче домогтися конфіскації офісної будівлі в Луїсвіллі, відомої як PNC Plaza, офісної будівлі в Далласі, яка раніше була штаб-квартирою компанії CompuCom, і офісної будівлі в Клівленді, відомої як 55 Public Square.

У Optima підкреслюють, що ні Коломойському, ні Боголюбову в Україні не пред’являлися звинувачення.

Нагадаємо, що в травні минулого року ПриватБанк подав позов до Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова в Канцелярський суд штату Делавер. ПриватБанк звинувачує їх у відмиванні $622,8 млн, які були видані банком у вигляді кредитів пов’язаним з попередніми власниками компаніям, але потім були використані іншими компаніями на придбання для них активів у США. Йдеться про феросплавні і металургійні заводи, комерційну нерухомість і готелі. Одна з компаній, Optima Ventures, стала найбільшим власником комерційної нерухомості в американському Клівленді. Найбільше майна у Коломойського і Боголюбова ПриватБанк виявив у штатах Огайо, Іллінойс і Техас.

Юристи ПриватБанку повідомили також, що з січня 2006-го по грудень 2016 року загальний рух грошових коштів (кредитів) по рахунках кінцевих бенефіціарів власників у кіпрському філії ПриватБанку, які використовували для відмивання коштів, становив $470 млрд, що приблизно вдвічі перевищує валовий внутрішній продукт Кіпру за той же період.

У Міністерстві юстиції США заявляли, що Коломойський і Боголюбов вивели з ПриватБанку мільярди доларів в 2008—2016 роках і разом з партнерами створили в США мережу компаній, в назві яких зазвичай було слово Optima, «для подальшого відмивання незаконно привласнених коштів і їх інвестування». У Мін'юсті наголошують, що Корф і Лейбер купили об'єкти нерухомості і підприємства по всій країні на сотні мільйонів доларів. При цьому, «незважаючи на постійний потік незаконно привласнених коштів для інвестування», Корф і Лейбер часто не могли зробити куплені в США об'єкти нерухомості і підприємства прибутковими.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Показати ще новини
Радіо NV
X