Коломойський викликав в суд міжнародних розслідувачів махінацій в Приватбанку

7 лютого 2018, 12:48

Апеляційний суд Києва викликає компанії Kroll Associates UKLLP і AlixPartners Services UK LLP за позовом олігарха і колишнього власника націоналізованого Приватбанку Ігоря Коломойського на судове засідання 21 лютого.

Про це суд офіційно повідомив в пресі, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Нагадаємо, що в 2017 році НБУ найняв детективне агентство Kroll (Великобританія) і консалтера AlixPartners для проведення forensic audit в Приватбанку, який повинен був визначити масштаб можливих зловживань.

Відео дня

Згідно зі звітом детективів компанії Kroll, в період за 10 років перед націоналізацією Приватбанку завдано збиток в $5,5 млрд за допомогою тіньових схем відмивання коштів в інтересах колишніх бенефіціарів банку.

Центральним елементом організованої махінації з кредитним портфелем і виведенням коштів банку була тіньова банківська структура всередині Приватбанку, до якої були залучені сотні співробітників банку. Вона створювала видимість звичайного клієнтського банку.

При цьому колишній власник Приватбанку Ігор Коломойський не став предметно коментувати висновки детективів з розслідування махінацій в банку перед його пріваізаціей.


Розслідування Kroll відповідає зобов'язанням України перед МВФ, передбачених Меморандумом, "проведення економічного розслідування операцій Приватбанку для визначення, чи мали місце правопорушення або погана банківська практика в період до його націоналізації".


Крім того, Генеральна прокуратура підозрює колишнє керівництво Приватбанку в розтраті коштів на користь пов'язаних з колишніми акціонерами компаній. ГПУ з 16 березня 2017 року проводить розслідування відносно колишніх посадових осіб Приватбанку, які вчинили розтрату коштів в особливо великих розмірах.

У грудні 2017 року Приватбанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Геннадія Боголюбова, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyn Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservices Ltd., які імовірно їм належать або знаходяться під їх контролем.

Позивач домігся, що суд як запобіжний захід видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку Коломойського і Боголюбова і зазначених шести компаній на суму більше $2,5 млрд.

Раніше зазначені компанії фігурували в постановах Печерського райсуду Києва від 29 липня 2016 року, якими передбачається арешт ряду рахунків у кіпрському філії найбільшого в Україні Приватбанку в рамках розслідування про заволодіння кредитів рефінансування Національного банку України на суму 19 млрд грн.

Згідно з постановами суду, посадові особи Приватбанку видали кредити в сумах від $18 млн до $73 млн 42 підконтрольним підприємством під заставу майнових прав на товар. Після цього дані компанії уклали угоди (здійснивши 100% -ву передоплату) з метою отримання товарів, перерахувавши зазначені грошові кошти на рахунки нерезидентів: Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp, ZAO Ukrtransitservice Ltd., Milbert Ventures Inc.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стало власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

Показати ще новини
Радіо NV
X