Коломойський порадив не чекати швидкого розгляду справи Приватбанку в Лондоні

17 квітня 2018, 12:11

Розгляд судом Лондона справи по суті за позовом Приватбанку до екс-власників фінустанови може відбутися не раніше ніж 2020 року.

Таку думку висловив один з екс-власників націоналізованого банку Ігор Коломойський в інтерв'ю програмі Схеми.

"У цьому суді, я думаю, ми дійдемо до цього розгляду. Правда, він буде не скоро і, швидше за все, вже при іншій владі в Україні: як прогнозують мені мої адвокати, це буде не раніше 2020 року", - сказав Коломойський, цитує його Інтерфакс-Україна.

Відео дня

При цьому Коломойський заявив, що він "дуже оптимістично налаштований" щодо підсумків справи, хоча сторони і "не можуть заздалегідь знати, як вона закінчиться".

"Сторонам доведеться все відкрито показувати, розповідати, як було і чого не було", - зазначив він.

Коломойський уточнив, що активи екс-власників Приватбанку не арештовані, а заморожені. При цьому сам Коломойський не реалізує ліміт на особисті витрати в сумі близько 20 тис. фунтів ($27 тис.) на тиждень.

"На сьогодні можна констатувати, що активи не арештовані, а заморожені. Ну, заморожені і заморожені - є певний судовий наказ, який ми намагаємося виконувати. Більш того, ми зробили все, що потрібно, в тому числі розкрили свої активи", - сказав він.

Раніше проведений на замовлення Нацбанку детективами компанії Kroll аудит Приватбанку підтвердив, що банк до націоналізації був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій з боку колишнього менеджменту в інтересах колишніх акціонерів. В результаті Приватбанку було завдано збитків у щонайменше $5,5 млрд.

Крім того, Генеральна прокуратура підозрює колишнє керівництво Приватбанку в розтраті коштів на користь пов'язаних з колишніми акціонерами компаній. ГПУ з 16 березня 2017 року проводить розслідування відносно колишніх посадових осіб Приватбанку, які вчинили розтрату коштів в особливо великих розмірах.

У грудні 2017 року Приватбанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського та Боголюбова, а також афілійованих з ними компаній. Як забезпечувальний захід англійський суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського та Боголюбова на суму понад $2,5 млрд.

Раніше зазначені компанії фігурували в постановах Печерського райсуду Києва від 29 липня 2016 року, якими передбачається арешт низки рахунків у кіпрській філії найбільшого в Україні Приватбанку в межах розслідування про заволодіння кредитів рефінансування Нацбанку на суму 19 млрд грн.

Згідно з постановами суду, посадові особи Приватбанку видали кредити в сумах від $18 млн до $73 млн 42 підконтрольним підприємством під заставу майнових прав на товар. Після цього дані компанії уклали угоди (здійснивши 100%-ву передоплату) з метою отримання товарів, перерахувавши зазначені грошові кошти на рахунки нерезидентів: Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp, ZAO Ukrtransitservice Ltd., Milbert Ventures Inc.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У лютому 2018 року Суд Англії призначив засідання у справі Приватбанку проти екс-власників. Пізніше бізнесмени змусили Лондонський суд перейти в закритий режим.


18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізуваний на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішив докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - у грудні.

Показати ще новини
Радіо NV
X