Коломойський отримав доступ до "неіснуючого" звіту детективів по Приватбанку

17 травня 2018, 18:34

Печерський райсуд Києва частково задовольнив клопотання Ігоря Коломойського та витребував у Національного банку України (НБУ) результати розслідування детективного агентства Kroll щодо ситуації у Приватбанку перед його націоналізацією.

Відповідна ухвала суду датується 26 квітня, пише профільне видання Finbalance.

НБУ зокрема повинен надати довідки, звіти, таблиці тощо, йдеться в судовому документі.

Нацбанк наполягав, що компанія Kroll провела forensic audit Приватбанку, який підтвердив підозри НБУ щодо можливого завдання збитків банку перед націоналізацією на $5,5 млрд.

Відео дня

Натомість Коломойський та його адвокат спростовували цю інформацію, ставлячи під сумнів не лише якість, але й сам факт існування результатів розслідування.

Раніше 18 квітня Апеляційний суд Києва в рамках іншого судового спору (№760/27582/17) частково задовольнив клопотання І. Коломойського та витребував у Нацбанку копії договорів з Kroll, AlixPartners та юрфірмою Астерс.

Як повідомлялося, раніше проведений на замовлення Нацбанку детективами компанії Kroll аудит Приватбанку підтвердив, що банк до націоналізації був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій з боку колишнього менеджменту в інтересах колишніх акціонерів.

Крім того, Генеральна прокуратура підозрює колишнє керівництво Приватбанку в розтраті коштів на користь пов'язаних з колишніми акціонерами компаній. ГПУ з 16 березня 2017 року проводить розслідування відносно колишніх посадових осіб Приватбанку, які вчинили розтрату коштів в особливо великих розмірах.

У грудні 2017 року Приватбанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського і Боголюбова, а також афілійованих з ними компаній. Як забезпечувальний захід англійський суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова на суму понад $2,5 млрд.

Раніше зазначені компанії фігурували в постановах Печерського райсуду Києва від 29 липня 2016 року, якими передбачається арешт ряду рахунків у кіпрській філії найбільшого в Україні Приватбанку в рамках розслідування про заволодіння кредитів рефінансування Національного банку України на суму 19 млрд грн.

У лютому 2018 року Суд Англії призначив засідання у справі Приватбанку проти екс-власників. Пізніше бізнесмени змусили Лондонський суд перейти в закритий режим.


18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стало власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізуваний на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішив докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - у грудні.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X