Коломойський намагається повернути собі Приватбанк – заступник голови НБУ

22 червня 2017, 15:56
Колишній власник Приватбанку Ігор Коломойський оскаржує в суді рішення про визнання банку неплатоспроможним та його націоналізацію

Про це в інтерв'ю Finbalance заявила заступник глави НБУ Катерина Рожкова.

"У позовній заяві пан Коломойський писав про рейдерство з боку держави [...] Як можна сподіватися на успіх в реструктуризації [інсайдерських кредитів, - ред.], якщо екс-власник банку, попри те, що є листи з його зобов’язаннями, йде в суд, подає позов про визнання протиправним рішення НБУ про визнання Приватбанку неплатоспроможним, відповідно, й рішення про націоналізацію, а також всіх порук?", - сказала Рожкова.

Відео дня

За її словами, в законі Про систему гарантування, де передбачена націоналізація, є такий момент: попередній власник акцій банку не має права вимагати від інвестора (тобто держави в нашому випадку) відшкодування збитків, понесених в результаті придбання новим інвестором акцій банку, з підстав недійсності, скасування або визнання протиправними рішень щодо всіх питань, угод чи інших дій, прийнятих в процесі визнання банку неплатоспроможним.

"Тобто по закону він немає права вимагати відшкодувань. Інше питання – наші суди. У нас судді дуже люблять одягати на себе мантію судді Конституційного Суду та трактувати закони. Отут є питання", - зазначила Рожкова.

Нагадаємо, раніше Коломойський подав позов до НБУ про розірвання договору поруки за боргами Приватбанку перед НБУ за кредитами рефінансування.


Нагадаємо, що 18 грудня 2016 року Кабінет Міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стало власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд гривень.

За даними НБУ, на 1 квітня за розміром активів банк займав 1-е місце (237,3 млрд гривень) серед діючих банків.

Показати ще новини
Радіо NV
X