Коломойський і Боголюбов намагаються уникнути лондонської юрисдикції в суді по Приватбанку – джерело

23 липня 2018, 13:55
1114
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Коломойський і Боголюбов намагаються уникнути лондонської юрисдикції в суді по Приватбанку – джерело - фото

Екс-власники Приватбанку заперечують проти юрисдикції суду Лондона

Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов оскаржують застосування юрисдикції Високого суду Лондона під час розгляду позову Приватбанку, поданого грудні 2017 року.

Про це НВ Бізнес повідомило обізнане джерело.

Також суд також розгляне заяву відповідачів про зняття запобіжного заходу про замороження їх активів.

Якщо Коломойський і Боголюбов програють вимогу про зняття заморожувального запобіжного заходу, активи залишаться замороженими до остаточного врегулювання спору.

Коломойського в суді представлятиме юридична компанія Fieldfisher, Боголюбова - Skadden. Приватбанк представлятиме юридична фірма HoganLovells.

Попередні слухання за заявою стартують 25 липня і триватимуть п'ять-сім днів, відзначило джерело. Остаточне рішення може бути прийнято в жовтні.

У грудні 2017 року Приватбанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського і Боголюбова, а також афілійованих з ними компаній. Як забезпечувальний захід англійський суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського та Боголюбова на суму понад $2,5 млрд.

Суд при цьому зобов'язав Коломойського і Боголюбова розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, які безпосередньо беруть участь в розгляді справи.

Крім того, суд за підсумками слухань на початку березня 2018 року зобов'язав Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd. деталізувати інформацію про деякі операції з коштами Приватбанку, отриманими від інших осіб.

Коломойський прогнозує, що розгляд Високим судом Лондона справи по суті відбудеться не раніше ніж 2020 року.

Раніше всі компанії-відповідачі фігурували в постановах Печерського райсуду Києва від 29 липня 2016 року, якими передбачається арешт ряду рахунків у кіпрському філії найбільшого в Україні Приватбанку в межах розслідування про заволодіння кредитів рефінансування Національного банку України на суму 19 млрд грн.

У лютому 2018 року Суд Англії призначив засідання у справі Приватбанку проти екс-власників. Пізніше бізнесмени змусили Лондонський суд перейти в закритий режим.

Діалоги про бізнес

23 травня, в Києві, відомі підприємці Сергій Тігіпко, Петро Чернишов, Ігорь Смілянський і Дмитро Шимків стануть спікерами лекції НВ «Діалоги про бізнес: як досягти успіху в епоху змін».

Докладніше про подію

Вибір редакції

Компанії/Ринки

Вчора, 17:24

thumb img
HeidelbergCement йде з України. Хто допоміг інвестбанкіру викупити цементні заводи у німців
thumb img
Втрата позицій. Які активи в Києві може продати Еста Холдинг Ріната Ахметова
Фінанси

Сьогодні, 10:50

thumb img
Як курс гривні відреагував на передачу влади від Порошенка до Зеленському

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua