Колишня компанія Гонтаревої відповіла на розслідування щодо угоди з "грошима Януковича"

10 січня 2018, 19:29

Група ICU, часткою в якій раніше володіла глава НБУ Валерія Гонтарева, наголошує на законності своїх дій в супроводі угод з Ощадбанком і кіпрськими компаніями, які видання Al Jazeera зв'язало з виведенням з України $1,5 млрд "грошей Януковича".

Про це йдеться в заяві ICU, поширеній у відповідь на публікацію в арабському виданні.

Компанія підкреслює, що в своїй діяльності "строго дотримується законодавства України", і що різні перевірки - як регуляторів, так і від незалежних організацій - не виявили жодних порушень з боку ICU.

Відео дня

Зокрема, в заяві ICU йдеться:
"Перевірками регулятора і правоохоронних органів підтверджена коректна робота і відсутність будь-яких порушень з боку ICU в супроводі угод купівлі-продажу ОВДП між державним Ощадбанком і компаніями-нерезидентами в листопаді-грудні 2013 року.

Раніше подібні транзакції банки та інші учасники ринку могли здійснювати безпосередньо. Однак нова редакція Закону України Про депозитарну систему України, яка вступила в силу з жовтня 2013 року, зобов'язала учасників ринку оформляти всі угоди купівлі-продажу ОВДП через Розрахунковий центр і ліцензованих брокерів. Не було нічого незвичайного в тому, що ICU виступила в ролі брокера в угоді з державними облігаціями, будучи багаторічним лідером на цьому ринку.

Перед укладенням договорів на брокерське обслуговування, ICU провела обов'язкову процедуру ідентифікації та фінансового моніторингу щодо покупців ОВДП. Дані компанії були клієнтами Ощадбанку, в якому були відкриті грошові рахунки і рахунки в цінних паперах. Ціни, за якими компанії купували ОВДП, були узгоджені ними безпосередньо з банком. ICU не відчиняла для цих компаній ніяких рахунків і не працювала з ними раніше. Роль ICU в даних угодах обмежувалася функцією агента.

У січні 2017 року Печерський районний суд Києва, в рамках кримінального провадження про спецконфіскаціі коштів компанії-нерезидентів, доручив Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР) провести позапланову перевірку ICU та інших учасників ринку щодо дотримання вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму. Зокрема, аудиту регулятора підлягали згадуються вище угоди. Перевірка НКЦПФР підтвердила відсутність порушень законодавства в діях ICU і її співробітників.

Після аудиту НКЦБФР, ICU зробила подальші кроки для захисту своєї репутації та ініціювала незалежну перевірку своїх транзакцій і дотримання вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму. Перевірку проводила група експертів, які раніше працювали з Державною службою фінансового моніторингу України та Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) над спільними проектами по боротьбі з відмиванням грошей. Незалежний аудит також підтвердив дотримання ICU всіх законодавчих норм.

Більш того, за всю історію своєї діяльності Група ICU не дала жодного приводу для застосування до неї будь-яких санкцій, пов'язаних з порушенням норм законодавства, що регулює роботу на фондовому ринку України".Група ICU створена e червні 2006 року, надає послуги з торгівлі цінними паперами, інвестиційно-банківські послуги, а також здійснює управління активами інститутів спільного інвестування. До її складу входять Інвестиційний капітал Україна, однойменна компанія з управління активами (КУА), банк Авангард і КУА-АПФ Трійка Діалог Україна.


У 2014 році новопризначена голова Національного банку України Валерія Гонтарева пішла з поста глави ради директорів групи Інвестиційний Капітал Україна (ICU) і продала свою частку групі.

Після продажу Гонтаревою частки в ICU основними партнерами групи залишилися Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко з частками 41,7%, а також Олександр Вальчишен і Володимир Демчишин, яким належить 6,5% і 9,9% відповідно.

ICU, як і сама Гонтарева, мають тісні зв'язки з урядом України. Так, після вступу на посаду президент України Петро Порошенко найняв ICU для продажу своїх активів. У квітні 2016 року ICU заявила про завершення передачі у "сліпий" траст компанії Rothschild Trust частки Порошенка в корпорації Roshen.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X