Колишній голова ПриватБанку знаходиться в Ізраїлі і запевняє, що не ховається від слідства — ЗМІ

19 травня 2021, 15:08

Колишній голова правління ПриватБанку Олександр Дубілет заявив, що виїхав в Ізраїль задовго до вручення йому підозри і готовий виконувати процесуальні зобов’язання, пов’язані з розслідуванням справи про розтрату 8,2 млрд грн.

Оголошений в розшук колишній глава правління ПриватБанку Олександр Дубілет знаходиться в Ізраїлі. Про це він заявив в офіційному листі виданню Лівий Берег.

За словами Дубілета, він не ховається від слідства і у правоохоронних органів є відомості про його місцеперебування. Дубілет стверджує, що детективам НАБУ і прокурорам САП відомо про його місцеперебування, оскільки він направляв на їх ім'я «ряд повідомлень про перебування і готовність виконувати процесуальні обов’язки».

Відео дня

«На цей час я постійно проживаю в Ізраїлі. В країні я перебуваю на законних підставах і перебуваю на консульському обліку. Я поїхав в Ізраїль задовго до нібито „вручення“ мені підозри. Мій виїзд ніяк не пов’язаний з будь-якими кримінальними виробництвами. У мене не було будь-яких обмежень на пересування», — заявив колишній глава ПриватБанку.

Також він додав, що на даний момент не може приїхати в Україну з-за військових дій в Ізраїлі та епідеміологічних обмежень.

За словами Дубілета, протягом останніх 4 років він брав участь у всіх слідчих діях і був на всі виклики слідчих. У той же час Дубілет заявив, що про вручення йому підозри і про розшук він дізнався зі ЗМІ.

«Як тільки з’явилася інформація про розшук, я відразу ж поінформував НАБУ і САП про моє адресу в Ізраїлі і надав дані моїх адвокатів, а також заявив про свою готовність виконувати процесуальні обов’язки», — йдеться в повідомленні колишнього глави Привату.

За словами Дубілета, він направив в на адресу НАБУ і САП мною було направлено понад 10 різних повідомлень і заяв, підписи в яких були завірені нотаріусом і консулом України в Ізраїлі.

«Також мною було направлено кілька клопотань з проханням провести мій допит. Всі звернення і клопотання залишилися без уваги. Всі ці листи, заяви, клопотання були отримані НАБУ / САП, чому є відповідні докази», — говорить Дубілет.

Колишній голова ПриватБанку попросив детективів НАБУ і прокурорів САП направляти йому процесуальні документи і здійснювати всі процесуальні дії, в тому числі допит, в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом та Європейською конвенцією про взаємну допомогу у кримінальних справах 1959 року.

Нагадаємо, що 22 лютого НАБУ і САП повідомили про підозру в розтраті 136,89 млн грн трьом колишнім високопоставленим співробітникам ПриватБанку. Цей епізод справи стосується страхової компанії Ингосстрах. Серед підозрюваних — екс-глава правління Олександр Дубілет, колишній перший заступник голови Володимир Яценко та Олена Бичихіна, екс-керівник одного з підрозділів ПриватБанку, яка одночасно займала посаду першого заступника голови правління в пов’язаної страхової компанії Ингосстрах. Яценко намагався покинути Україну, але приватний літак, на якому він летів до Відня, екстрено посадили в аеропорту Бориспіль. Яценко затримали. 25 лютого він вийшов під заставу в 52 млн грн.

15 березня в справі ПриватБанку було оголошено ще три підозри по іншому епізоду, який стосується розтрати 8,2 млрд грн. Серед підозрюваних — Олександр Дубілет, екс-заступник голови правління — керівник казначейства Людмила Шмальченко, а також колишня начальниця департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства ПриватБанку Надія Конопкіна.

Колишній глава ПриватБанку Олександр Дубілет був оголошений в розшук.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X