У Мінфіні розповіли, коли сподіваються розпочати переговори щодо повноцінної програми з МВФ

2 лютого, 16:31
Сергій Марченко, міністр фінансів України (Фото:Наталія Кравчук / НВ)

Сергій Марченко, міністр фінансів України (Фото:Наталія Кравчук / НВ)

Глава Мінфіну України Сергій Марченко розповів, коли Україна сподівається розпочати переговори з МВФ щодо повноцінної програми.

Україна розраховує успішно завершити Моніторингову програму МВФ та у другому кварталі розпочати переговори про повноцінну програму з Фондом.

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"Ми сподіваємося, що успішна реалізація Моніторингової програми з МВФ дозволить нам отримати повноцінну програму фінансування з боку МВФ, і ми вестимемо про це переговори, починаючи вже з другого кварталу поточного року", - заявив Марченко на спільному засіданні уряду України та Єврокомісії.

Глава Мінфіну нагадав, що на цей рік запланований дефіцит держбюджету скорочено до $38 млрд із $51 млрд минулого року. Його планують повністю профінансувати за рахунок зовнішніх джерел, які минулого року становили $32 млрд, з них половина — гранти.

За словами Марченка, на даний момент досягнуто домовленості про $10 млрд грантів від США та 18 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС у вигляді кредитів.

Марченко наголосив, що Україна рішуче налаштована забезпечити належне та повноцінне виконання погоджених із ЄС умов надання цієї допомоги. У тому числі йдеться про структурні реформи, які потрібні для швидкого повоєнного відновлення.

"Ми вже виконали частину умов, погоджених на перший квартал, зокрема, у сфері оподаткування, корпоративного управління, банківської системи, антикорупційної сфери", - заявив Марченко.

Міністр додав, що Україна намагається якнайшвидше виконати умови не лише першого кварталу, а й наступних, щоб максимально продемонструвати прогрес та забезпечити стабільне та прогнозоване фінансування першочергових витрат.

Раніше повідомлялося, що міністра фінансів України Сергія Марченка обрали головою Ради керуючих Світового банку та МВФ на 2023 рік.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X