Суд переніс розгляд питання про припинення виплати ПриватБанком компаніям Суркісів $350 млн

22 жовтня 2020, 16:33

Київський апеляційний суд на тиждень переніс розгляд питання про призупинення ухвали суду про виплату ПриватБанком компаніям Суркісів $350 млн.

Київський апеляційний суд 29 жовтня розгляне питання щодо призупинення дії ухвали судді Печерського райсуду Києва Сергія Вовка від 2 вересня про примусове виконання рішення цього ж суду від 2017 року про зобов'язання державного ПриватБанку обслуговувати депозити компаній братів Суркісів, заборгованість за якими позивачі оцінюють в  350 млн. Про це НВ Бізнес повідомили в пресслужбі банку.

Відео дня

У банку повідомили, що суд відклав почалося 22 жовтня розгляд апеляційної скарги банку на відповідну ухвалу судді Вовка. На наступному засіданні суд буде розглядати тільки питання призупинення цього визначення.

«ПриватБанк і Міністерство фінансів попросили (на засіданні 22 жовтня - ред.) Зупинити дію ухвали судді Вовка від 2 вересня через безпрецедентність даного визначення. Відповідне питання було розглянуто, висловлені думки сторін, і розгляд цього питання було відкладено на тиждень», - повідомив юридичний радник ПриватБанку Андрій Пожидаєв агентству Інтерфакс-Україна.

За словами представника банку, суд переніс засідання через необхідність отримання завіреного рішення Верховного суду, яким останній зупинив дію постанови про забезпечення від 2017 року.

Нагадаємо, що 2 вересня суд задовольнив позов компаній Суркісів до ПриватБанку на $350 млн. Позов розглядав суддя Сергій Вовк, попри скарги ПриватБанку. У державному банку заявили, що пов'язані з Суркісами офшорні компанії вдалися до маніпуляції автоматизованим розподілом судових справ на користь Вовка.

Тоді міністр юстиції Денис Малюська заявив, що рішення про стягнення з ПриватБанку $350 млн на користь компаній Суркісів суперечить суті позову.

10 червня 2020 року Київський апеляційний суд відхилив апеляційну скаргу Кабінету міністрів України на рішення Печерського районного суду Києва від 2017 року, яким державний ПриватБанк був зобов'язаний обслуговувати депозитні договори шести англійських компаній (CAMERIN INVESTMENTS LLP, SUNNEX INVESTMENTS LLP, TAMPLEMON INVESTMENTS LLP, BERLINI COMMERCIAL LLP, LUMIL INVESTMENTS LLP, SOFINAM INVESTMENTS LLP), пов'язаних з сім'єю Суркісів.

Згідно з розслідуванням агентства Kroll, кошти на депозитах англійських компаній Суркісів виявилися кредитами, які ПриватБанк видав своїм пов'язаним особам в 2008-2010 році.

Київський апеляційний суд залишив в силі постанову судді Печерського районного суду Підпалого по фактичному стягненню з державного ПриватБанку $259 млн на користь офшорних компаній, пов'язаних з сім'єю Суркісів. 6 серпня 2020 року компанії збільшили позов до $350 млн.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X