Дешево. Київ хоче викупити Банк Січ

6 вересня, 09:31
Банк Січ визнали неплатоспроможним на початку серпня (Фото:Банк Січ via Facebook)

Банк Січ визнали неплатоспроможним на початку серпня (Фото:Банк Січ via Facebook)

Влада Києва хоче викупити неплатоспроможний Банк Січ і створити на його базі Муніципальний банк.

Київська державна міська адміністрація подасть заявку на участь у відкритому конкурсі на виведення з ринку неплатоспроможного банку АТ Банк Січ.

Про це йдеться у повідомленні КМДА.

Відео дня

На базі Банку Січ міська влада має намір створити Муніципальний банк «для подальшого його перетворення на універсальний фінансовий інструмент міста».

За словами першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника, муніципальний банк допоможе у співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, іноземними інвесторами-партнерами.

Також буде легше фінансувати роботи з відновлення інфраструктури міста та економіки загалом, зазначили у міськадміністрації.

"На ринку виникла унікальна ситуація, коли банк, який продовжує працювати і виконує всі свої зобов'язання, можна придбати за менші кошти і не чекати півтора-два роки, необхідних для створення нового банку. Для міста придбання існуючого банку та перетворення його на муніципальний, а також утримання цього банку коштуватиме на рік менше, ніж сьогодні витрачається на комісії за обслуговування в інших банках», - додав Поворозник.

Раніше повідомлялося, що Фонд гарантування ввів тимчасову адміністрацію до Банку Січ, який був визнаний неплатоспроможним.

Нагадаємо, що 9 серпня правління Національного банку України ухвалило рішення віднести Банк Січ до категорії неплатоспроможних. Рішення прийнято у зв'язку з невиконанням банком у встановлений договором термін своїх зобов'язань перед НБУ щодо кредитів рефінансування через брак коштів.

У травні 2021 року Антимонопольний комітет дозволив близькому до Дмитра Фірташа бізнесменові Денису Горбуненку купити Банк Січ.

Раніше, у 2019 році НБУ вже називав Горбуненка фактичним контролером банку.

Банк Січ також фігурував в історії із приватизацією готелю Дніпро у центрі Києва за 1,1 млрд грн. Компанія Смартленд, яка виграла аукціон на покупку готелю, перед сплатою коштів до держбюджету уклала кредитний договір з Банком Січ на умовах відкритої кредитної лінії на 1,05 млрд грн. Паралельно акціонери Банку Січ погодили залучення коштів Нацбанку за Генеральним кредитним договором на загальну суму 1,5 млрд. грн.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X