Як Китай став найбільшим у світі офіційним кредитором — дослідження
Загальний обсяг прямих і торгових кредитів, наданих Китаєм іншим країнам, виріс з приблизно нуля в 1998 році до більш ніж $1,6 трлн, або майже 2% світового ВВП в 2018 році.
Про це йдеться в дослідженні американської некомерційної організації Національне бюро економічних досліджень.
«Ці кредити в основному йдуть в країни з низьким і середнім рівнем доходу. У цілому, згідно з оцінками, на частку Китаю зараз приходиться чверть загального банківського кредитування ринків, що розвиваються. Це зробило Китай найбільшим офіційним кредитором, який легко перевершує МВФ або Світовий банк», — відзначили автори дослідження.
Вони прийшли до висновку, що майже половина кредитів Китаю країнам, що розвиваються — «приховані» кредити, даних про яких немає ні у Міжнародного валютного банку, ні у Світового банку.
Підкреслюється, що офіційні кредитори, як правило, кредитують країни, що розвиваються на пільгових умовах з тривалим терміном погашення і процентними ставками, нижчими від ринкових. Китай, навпаки, часто надає позики на ринкових умовах (з премією за ризик) з більш короткими термінами погашення і з забезпеченням у вигляді нафти.
Найбільшими позичальниками є Джибуті, Тонга, Мальдіви, Республіка Конго і Киргизстан.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.