Влада Китаю дозволила фінтех-компанії Джека Ма провести потенційно найбільше IPO в світі

19 жовтня 2020, 15:21

Китайський фінансовий регулятор дозволив компанії Ant Group засновника Alibaba провести IPO на біржі в Гонконгу, яке може стати найбільшим в світі.

Комісії з регулювання цінних паперів Китаю дозволила Фінтех-компанії Джека Ма Ant Group провести IPO на біржі в Гонконгу, пише Financial Times з посиланням на джерела.

Компанія планує подвійне IPO на біржах в Шанхаї і Гонконзі, яке може стати найбільшим в світі, пише газета. Відзначається, що Шанхайська біржа схвалила розміщення Ant Group на спеціальній технологічній площадці Star market ще у вересні цього року.

Відео дня

Однак компанії як і раніше потрібне схвалення лістингових комітету Гонконгської фондової біржі. За словами двох джерел видання комітет може розглянути заявку Ant пізніше 19 або 20 жовтня.

Деякі аналітики оцінюють Ant Group в $318 млрд, відзначає Financial Times. Один зі співрозмовників видання припускає, що IPO Ant Group може пройти до виборів президента США, які призначені на 3 жовтня.

Банки, які співпрацюють з компанією Джека Ма не хочуть, щоб вихід Ant Group на біржу збігся з виборами, оскільки останні є джерелом великої невизначеності на ринку.

Компанія Ant Group і комісія з регулювання цінних паперів Китаю не відповіли на запити видання про коментарі. Оператор гонконгської біржі відмовився від коментарів Financial Times.

Нагадаємо, що за даними агентства Reuters компанія Ant Group може потрапити в торговельний чорний список США до проведення IPO.

За даними видання, цей крок прихильників жорсткої лінії у відносинах з Китаєм спрямований на те, щоб утримати американських інвесторів від участі в первинному публічному розміщенні акцій Ant. Очікується, що компанія Джека Ма приверне в ході розміщення $ 35 млрд.

Про плани Ant Group провести подвійне IPO на біржах в Гонконгу та Шанхаї повідомлялося в липні цього року. Заснований Джеком Ма стартап не повідомляє дату розміщення. Як відзначає WSJ, подвійне IPO Ant Group може стати одним з найбільших в історії, оскільки компанії, як правило, продають не менше 10% -15% своїх акцій в ході первинного розміщення, пише газета.

Китайська компанія віддала перевагу майданчика в Шанхаї і Гонконзі розміщення на Нью-Йоркській біржі через посилюється напруженості у відносинах між США і Китаєм.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X