Китайський юань підкорив чергову висоту в "табелі про ранги" світових валют

6 жовтня 2015, 17:43
551
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Проте, частка китайської валюти на світовому ринку платежів поки залишається порівняно невеликою

Китайський юань вперше в історії випередив японську єну за популярністю в міжнародних розрахунках, повідомляє Slon.ru з посиланням на Financial Times

Зокрема, авторитетне видання посилається на дані SWIFT, які говорять про те, що в серпні поточного року частка юаня в глобальних платежах зросла до 2,79% (у липні – 2,34%). Частка єни в платежах в серпні склала 2,76%.

Таким чином, грошова одиниця Китаю посіла четверте місце серед найбільш використовуваних у світі валют після долара США, євро і фунта стерлінгів. Для порівняння, в серпні 2012 року юань перебував у цьому списку на 12-й сходинці з часткою 0,84%.

Видання зазначає, що за останні три роки юань за популярністю випередив гонконгський та канадський долар, а також швейцарський франк, проте його частка на світовому ринку платежів поки залишається порівняно невеликою.

Так, за даними The Wall Street Journal у серпні частка долара США у глобальних розрахунках склала 44,8%, євро – 27,2%, а британського фунта – 8,5%.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Китай у серпні продав частину облігацій Мінфіну США, щоб завдяки припливу доларів пом'якшити падіння юаня.

При цьому, міністерство фінансів РФ в проекті бюджету на 2016 рік не виключило зовнішніх позик в юанях.

Головне

Політика

Сьогодні, 10:29

article_img
Суд Києва 24 січня почне оголошення вироку Януковичу
Країни

Сьогодні, 04:44

article_img
Європарламент почне процес ратифікації угоди щодо Brexit наступного тижня
Події

Сьогодні, 17:05

article_img
Стан Бекірова різко погіршився - Чубаров