Китай заплатив за посилення юаня держборгом США

27 серпня 2015, 18:10
9878
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ослаблення юаня повело вниз і російський рубль

Зміцнення юаня після різкої девальвації, викликаної переходом до вільного курсоутворення на валютному ринку КНР, було сплачено продажем облігацій американського держборгу

Про це пише агентство Bloomberg.

Народний банк Китаю три дні поспіль девальвував національну валюту - юань. Курс юаня вперше був знижений на 1,9% 11 серпня. Хоча китайський регулятор назвав цю дію "разовою акцією", вже на наступний день курс опустився ще на 1,6%. Це призвело до різкого падіння курсів акцій на світовому ринку.

Аналітики вважають, що ослаблення курсу юаня покликане сприяти пожвавленню китайського експорту, який у липні обвалився на 8,3% в річному обчисленні.

Згідно з отриманою від обізнаних джерел інформації агентства, Китай у серпні продав частину облігацій Мінфіну США, щоб завдяки припливу доларів пом'якшити падіння юаня.

Для цих торгів Пекін використовував прямі продажі, а також агентів в Бельгії і Швейцарії. Сума операцій поки залишається невідомою. Одне з джерел Bloomberg повідомив, що уряд КНР обговорив скорочення вкладень в американські держоблігації з Білим домом.

Китай є найбільшим власником казначейських зобов'язань США. У червні поточного року Пекін збільшив вкладення в держоблігації США на мільярд доларів - до $1,27 трлн.

За даними джерел Bloomberg, уряд КНР вирішив домогтися стабілізації фондового ринку перед військовим парадом у рамках урочистих заходів з нагоди 70-річчя закінчення Другої світової війни 3 вересня.

Червневий обвал на фондових біржах Китаю, що змусив сотні місцевих компаній зупинити котирування своїх цінних паперів, виявився найбільшим за останні двадцять років.

Вибір редакції

Food&Drink

Сьогодні, 19:14

article_img
Морепродукти і національна кухня. Головні тренди українського ресторанного ринку
Food&Drink

Сьогодні, 18:08

article_img
Як мінімум кожен п'ятий український ресторан гідний мішленівської зірки - гастроблогер
Політика

Сьогодні, 14:24

article_img
Прозорі стіни та молодь. НВ побувало у передвиборчому штабі Зеленського

Головне

Політика

Сьогодні, 14:24

article_img
Прозорі стіни та молодь. НВ побувало у передвиборчому штабі Зеленського
Країни

Сьогодні, 13:00

article_img
Масове отруєння алкоголем в Індії: кількість жертв зросла до 89
Події

Сьогодні, 15:58

article_img
"Наповал всіх!". У Волинській області священик УПЦ МП вночі стріляв у односельців – ЗМІ