Як і Смолій. Кирило Шевченко заявив про політичний тиск на НБУ протягом двох років

6 жовтня, 18:24
Кирило Шевченко, екс-голова НБУ (Фото:Кирило Шевченко / Facebook)

Кирило Шевченко, екс-голова НБУ (Фото:Кирило Шевченко / Facebook)

Однією з неназваних одразу причин відставки Кирила Шевченка з посади голови Нацбанку став «майже дворічний політичний тиск».

Про це у Facebook заявив сам Шевченко, коментуючи і своє звільнення, і оголошення підозри у справі проти посадових осіб Укргазбанку.

«Коли я оголосив своє рішення піти у відставку, я цілком усвідомлював відповідальність за фінансову стабільність та репутацію країни напередодні надважливого засідання Ради МВФ (7 жовтня) і вирішив назвати лише одну з причин своєї відставки — погіршення стану здоров’я. Я не став говорити про майже дворічний політичний тиск, який посилився напередодні мого рішення і, власне, зумовив серйозне погіршення проблем зі здоров’ям. Я не був зручним головою Національного банку», — написав Шевченко.

Відео дня

За словами екс-голови НБУ, інформація про оголошення підозри стала для нього неочікуваною — він дізнався про неї зі ЗМІ, перебуваючи за кордоном на лікуванні.

«Я вважаю проявом політичного переслідування та зведення рахунків реанімацію саме зараз кримінальної справи, якій уже 3,5 роки і весь цей час вона так і не розслідувалась. Проте сам факт справи періодично використовувався для репутаційних атак на мене. У такий спосіб мене намагалися — але безрезультативно, — схилити до рішень, які я вважаю шкідливими для фінансової стабільності держави та загрозою для інституційної незалежності НБУ», — заявив Шевченко.

Він додав, що існують «інші фактори, що прямо свідчать про позапроцесуальну природу» його переслідування, про які він зараз говорити не буде.

Екс-голова НБУ наполягає, що озвучені правоохоронцями підозри «є результатом передчасних висновків, зроблених на основі поспішних та недоведених суджень».

За словами Шевченка, за час його керівництва Укргазбанк успішно проходив стрес-тестування НБУ, а усі фінансові операції банку були підтверджені forensic, який спільно робили Baker Tilly International і Deloitte Touche Tohmatsu, а також окремим діагностичним обстеженням PwC, не враховуючи перевірок Держаудитслужби.

«За результатом усіх цих перевірок не було знайдено жодних порушень», — написав Шевченко.

Як повідомлялося, попередник Шевченка на посаді Яків Смолій подав у відставку у липні 2020 року за власним бажанням. Причиною він назвав «систематичний політичний тиск», який протягом тривалого часу здійснювався на НБУ.

Верховна Рада відправила Шевченка у відставку 6 жовтня, це рішення підтримали 263 депутата.

Того ж дня президент Володимир Зеленський вніс на розгляд парламенту кандидатуру Андрія Пишного, екс-голови Ощадбанку, на посаду голови НБУ.

Показати ще новини
Радіо НВ
X