Кіпрський Неос Банк оформили на акціонерів Альфа-Банка

2 лютого 2016, 19:00
Комісія з цінних паперів (НКЦПФР) дозволила материнській структурі Альфа-Банка придбати контрольний пакет акцій Неос Банка. Колишній кіпрський актив готують до подальшого перепродажу

Як повідомляє регулятор у системі розкриття інформації, із 22 січня 2016 року 99,9% акцій Неос Банка належить ABH Ukraine Limited (Нікосія, Кіпр).

До 2014 року Неос Банк носив назву Банк Кіпру та належав до Bank of Cyprus Group (Нікосія, Кіпр). У квітні 2014-го Альфа Груп викупила майже 99,8% акцій банку у кіпріотів. Сума угоди оцінювалася у 202,5 млн євро.

Відео дня

Проте із приходом у Національний банк нового керівництва, і початком реформ у фінансовому секторі, до акціонерів фінустанов були підвищенні вимоги по розкриттю істотної частки участі в капіталі банків. У результаті, у ABH виникли проблеми із оформленням угоди купівлі-продажу. Через це ABH іменував себе не інакше, як власником економічних вигод і права керування акціями Неос Банка.

У квітні 2015 року Національний банк оштрафував ABH за купівлю банку із порушенням вимог порядку придбання/збільшення істотної участі, а саме без узгодження із НБУ операції купівлі-продажу. Розмір штрафу склав 0,1% від статутного капіталу Неос Банку. Станом на квітень 2014 статутний капітал банку складав 126,1 млн грн, а штраф, відповідно, у розмірі 126,12 тис грн.

І лише наприкінці минулого року, 30 грудня, Національний банк визнав власниками істотної участі Неос банку (так само, як і Альфа-Банку) Михайла Фрідмана, Герман Хана, Пьотра Авена та Олексія Кузмічьова, які є власники ABH Holdings (ABHH), яка опосередковано через ABH Ukraine Limited володіє цими банками.

‘‘Після визнання провини і сплати штрафу були подані необхідні документи для оформлення угоди пост-фактум’’, - прокоментували НВ виданий дозвіл на купівлю акцій у прес-службі Нацбанку.

Альфа Груп придбала Неос Банк, як свідчать різні джерела, для подальшого поглинання його активів та клієнтської бази Альфа-Банком. За даними фінансової звітності на сайті НБУ кредитний портфель Неос Банку за 2014-2015 роки скоротився на 94% (-1,5 млрд грн) до 9,8 млн грн, а готівкові кошти на рахунках клієнтів - на 91% (-754 млн грн) до 74 млн грн.

Банківську ліцензію та мережу відділень банку Альфа Груп планує у недалекому майбутньому продати. ‘‘Цей банк є дуже дрібним і не має істотного впливу на концентрацію частки ринку у наших акціонерів. Акціонер має плани продати Неос Банк покупцеві, який отримає передбачений законодавством дозвіл АМКУ і НБУ’’, - повідомили НВ у прес-службі Альфа-Банку.

Так, у липні 2015 року банком цікавився колишній співакціонер збанкрутілого Форум Банку Леонід Юрушев, його компанії – Провіта менеджмент – Антимонопольний комітет видав дозвіл на купівлю 50+% акцій банку.

Рішення про продаж Неос Банку обумовлено, за словами прес-служби Альфа-Банку, в першу чергу бажанням акціонерів сконцентрувати зусилля на подальшому розвитку Альфа-Банка, як основного представника міжнародного банківського холдингу ABHH.

Нагадаємо, у січні 2016 року ABHH підписала угоду з UniCredit Group про передачу 100% акцій Укрсоцбанку в обмін на міноритарну частку володіння в ABHH у розмірі 9,9%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X