Київрада запропонувала Раді та НБУ запустити національну криптовалюту

28 листопада 2017, 15:49
Депутати Київської міської ради звернулися до президента, Верховної Ради та Національного банку України (НБУ) з пропозицією запровадити в країні нормативну базу для запуску національної криптовалюти, а також створення сприятливих умов для розвитку стартапів

За відповідне звернення проголосували 84 депутати.

Метою звернення вказано створення сприятливих умов для розвитку фінансових технологій та краудфандингу, розвитку українських та залучення іноземних стартапів, IT-технологій та створення вітчизняної криптовалюти.

Відео дня

На думку авторів, сьогодні держава має можливості, запустити національну криптовалюту. Наприклад, використати всі переваги сучасних блокчейн-технологій (спосіб зберігання даних або цифровий реєстр транзакцій, угод і контрактів).

"В Україні достатньо концепцій для запуску криптовалюти, а також достатньо ідей щодо децентралізації економічної системи, які б держава могла використати на свою користь", - зазначив автор відповідного проекту рішення, депутат Київради Ігор Опадчий.

Також пропонується розвивати в Україні краудфандинг (колективна співпраця людей, які добровільно об’єднують свої гроші та інші ресурси, щоб підтримати зусилля інших осіб чи організацій).

"Саме за краудфандингом, а не за банківським кредитуванням, провідні спеціалісти світу вбачають основне джерело запозичень у майбутньому. Щоправда, на державному рівні цьому приділяється мало уваги. І це змушує вітчизняні стартапи розвиватися не в Україні, а за кордоном" — наголошується в зверненні Київради.

"Підтримка краудфандингу наблизить нашу країну до світового багатомільярдного ринку і може забезпечити хорошими інвестиціями. А це, своєю чергою, дозволить створити нові робочі місця та прискорити розвиток науки та освіти", - додав Опадчий.

Як відомо, в Україні статус криптовалют зараз законодавчо не врегульовано. Раніше ряд народних депутатів запропонували Верховній Раді легалізувати оборот біткоіни (bitcoin) та інших криптовалюта в Україні, зареєструвавши законопроекти №7183 і №7183-1.

Однак регулятор - Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) відмовилася підтримати ці законопроекти в тому вигляді, в якому вони були подані. Комісія звертає увагу на недопустимість використання терміна "криптовалюта", оскільки за своєю суттю це поняття є результатом фінансового інжинірингу, а не "валютою". НКЦПФР наполягає на доопрацюванні поточній редакції законопроектів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X