Керуючий тисяч офшорних фірм, зареєстрованих панамською Mossack Fonseca, помер 10 років тому

12 квітня 2016, 10:29
Менеджерами тисяч офшорних компаній, зареєстрованих панамською юридичною фірмою Mossack Fonseca виявилися підставні особи

Про це з посиланням на розслідування The Sunday Times повідомляє РБК.

Більш того, керуючим 10 361 фірм виявилася жінка, яка померла більше десяти років тому.

Як з'ясували голландські журналісти, які отримали доступ до сотень тисяч документів Mossack Fonseca, жінка померла ще в 2005 році.

Відео дня

Втім, ця обставина не завадила їй і далі виконувати функції менеджера. Так, померла продовжувала "підписувати" документи, "являтися" на збори керівних органів і обиратися в якості секретаря компанії.

Керуючою ще понад 7 тисяч компаній виявилася жінка, яка живе у двокімнатній хатині в лісі в 20 милях від столиці Панами.

У той же час, коли журналісти звернулися до неї за коментарями, вона відмовилася з ними спілкуватися.

Нагадаємо, 3 квітня міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) опублікував результати масштабного розслідування про ухиляння від сплати податків за допомогою офшорних компаній у офшорних зонах. Серед фігурантів офшорного скандалу значаться прізвища 12 нинішніх і колишніх відомих політиків, понад 120 бізнесменів і 29 багатих бізнесменів з рейтингу журналу Forbes.

Приміром, фігурантами скандального розслідування стали: український президент Петро Порошенко, який згодом довів відсутність кримінальних порушень у наявності у нього зареєстрованої фірми в офшорній зоні, президент Росії Володимир Путін, прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, речник Путіна Дмитро Пєсков та ін.

Раніше повідомлялося, що про діяльність Mossack Fonseca ведеться розслідування в Німеччині, яке стартувало близько року тому.

Показати ще новини
Радіо НВ
X