На контролі у МВФ. Які зміни готуються проти появи «банків-зомбі» в Україні

11 листопада 2019, 20:00

В інтерв'ю НВ Бізнес директор департаменту ліцензування НБУ Олександр Бевз розповів, які законодавчі зміни повинні запобігти поверненню ліквідованих банків на ринок

Як розповів НВ Бізнес директор департаменту НБУ Олександр Бевз, позиція регулятора по виведеним з ринку банкам полягає в тому, що фінустанови «В процесі ліквідації, повернути на ринок неможливо».

Відео дня

«Повернути назад цю ситуацію без ризику для ринку неможливо, тому що якась частина зобов'язань погашена державою, якась частина активів продана. Тому в цій частині теж готуються зміни в закон, які врегулюють цю ситуацію », - сказав він.

За його словами, це зміни говорять про те, що процес ліквідації не може бути повернутий. «Якщо суд вважає, що були порушені інтереси акціонера в процесі виведення банку з ринку, такий акціонер зможе претендувати на відшкодування збитків. Це, до речі, міжнародний досвід », - пояснює чиновник.

Відшкодовувати збитки буде держава в особі, можливо, Національного банку. «Але знову ж таки, це предмет того, як це буде врегульовано в законі. Так як проблема дуже гостра, була окрема місія МВФ, технічна, яка приїжджала кілька разів, вона займалася саме цим питанням. І ні в одній країні світу немає інструменту повернення на ринок виведених банків », - сказав він.

Нагадаємо, що МВФ і НБУ підтримали ініціативу банківської спільноти щодо зменшення вимог до статутного капіталу. Також як повідомляв Бевз в 2020 році продовжиться процес здачі ліцензій банками і на ринку спостерігається консолідація існуючих банківських груп.

Показати ще новини
Радіо NV
X