Кабмін запропонував скасувати термін мораторію для реструктуризації "боргу Януковича"

22 грудня 2015, 12:06
Уряд України пропонує скасувати граничний термін дії тимчасового мораторію на виплати за зовнішнім комерційним боргами, в тому числі за випущеними в грудні 2013 року і викупленими Фондом національного добробуту РФ дворічними єврооблігаціями на $3 млрд, який закінчується 1 липня 2016 року

"Для пошуку подальших шляхів реструктуризації зазначених облігацій та зовнішніх запозичень суб'єктів господарювання державного сектору економіки, забезпечених державними гарантіями, фінансовим радником Міністерства фінансів компанією Lazard Freres SAS рекомендовано здійснити тимчасове зупинення здійснення платежів з погашення та обслуговування державного боргу, а також гарантованого державою боргу", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту №3677, зареєстрованому в парламенті 18 грудня, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Відзначається, що такий мораторій може бути скасований у будь-який час у разі імплементації домовленостей з власниками єврооблігацій.

"Беручи до уваги, що строк дії правових підстав для такого тимчасового зупинення здійснення платежів закінчується 1 липня 2016 року, до закінчення строку дії таких правових підстав, на розгляд Верховної Ради вноситься новий закон, який скасовує кінцеву дату правомочності для продовження терміну дії правових підстав", - наголошується в записці.

Нагадаємо, 18 грудня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Україна вводить мораторій на виплату $3 млрд "боргу Януковича".

РФ звернеться до суду, якщо Україна не сплатить 3 млрд доларів до 31 грудня, заявив міністр фінансів Росії Антон Сілуанов.

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо NV
X