Уряд підтримав приєднання Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів. НБУ був проти

14 квітня 2021, 15:42

Кабмін підтримав приєднання Ощадбанку в ФГВФО попри критику з боку НБУ.

Кабінет міністрів України на засіданні 14 квітня схвалив законопроєкт про входження державного Ощадбанку в Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Відзначається, що Нацбанк України пропонував зняти законопроект з обговорення з метою включення в нього питання про регулювання платоспроможності Фонду.

«НБУ неодноразово звертався до прем'єр-міністра і Міністерству фінансів з питанням про необхідність доопрацювання законопроєкту і розгляду питання включення Ощадбанку в ФГВФО комплексно з питанням регулювання платоспроможності Фонду. Така ж позиція і у ФГВФО, і у МВФ», - зазначив в ході засідання заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

У той же час міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що необхідність об'єднувати питання включення Ощадбанку в ФГВФО з питанням регулювання платоспроможності Фонду відсутня, оскільки в «меморандумі з МВФ вони стоять окремо».

У той же час, за словами Марченка, Мінфін бачить можливим доопрацювання законопроекту про платоспроможність Фонду спільно з НБУ і ФГВЛФ і далі розглядати це питання вже на майданчику Верховної Ради.

Нагадаємо, що за січень цього року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виплатив вкладникам неплатоспроможних банків 31,8 млн грн.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X