Кабмін ухвалив нову реформу держбанків

21 лютого 2018, 13:16
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Кабінет Міністрів України затвердив стратегію реформування державних банків.

Відповідне рішення було затверджено на засіданні уряду 21 лютого, передають Українські Новини.

Документ передбачає, що частка держсектору на банківському ринку протягом 5 років скоротиться до 24% з 55% станом на кінець 2017 року.

Відео дня

Очікується, що держбанки отримають 38 млрд грн прибутку до оподаткування до 2022 року, а рентабельність капіталу становитиме 18%.

Також до 2022 року очікується виділення 440 млрд грн для фінансування корпоративного сегмента, з яких 160 млрд грн - для малого та середнього бізнесу.

При цьому процентні ставки для кредитування скоротяться на 7-12 п.п.

В цілому, як очікується, реструктуризація банківського сектору згенерує до 160 млрд грн вартості для держави, включно з близько 35 млрд грн у вигляді дивідендів і податків, приблизно 85 млрд грн - від продажу акцій.

Міністр фінансів Олександр Данилюк на засіданні уряду заявив, що зокрема, Укргазбанк і Приватбанк мають бути повністю продані в 2020 і 2022 роках відповідно.

"Уже до кінця 2019 роки ми плануємо створити умови для залучення міноритарних акціонерів - це міжнародні фінансові організації, такі як Міжнародна фінансова корпорація (МФК) та Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), відповідно в Ощадбанк і Укрексімбанк", - цитує міністра Інтерфакс Україна.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X