JPMorgan виключить російський борг зі своїх індексів до кінця місяця

8 березня 2022, 08:46

JPMorgan оголосив, що виключить російський борг зі своїх індексів із 31 березня. Як зазначають у Financial Times, навіть у разі зняття санкцій із Росії — повернутися до індексу буде непросто.

JPMorgan Chase оголосив, що видалить російський борг зі своїх індексів облігацій, що широко використовуються, з 31 березня, передає Financial Times.

Банк виключить російські суверенні та корпоративні облігації зі всіх своїх індексів із фіксованою прибутковістю з 31 березня. Про це рішення в JPMorgan оголосили за MSCI, S&P Dow Jones Indices і FTSE Russell.

Відео дня

Зазначається, що запровадження санкцій проти РФ зробило борг країни неліквідним та практично непридатним для інвестицій, а також призвело до дефолту багатьох її облігацій.

Це рішення виключить російські облігації з корпоративних та суверенних індексів JPMorgan у твердій валюті, а також з його індексу боргу у валютах ринків, що розвиваються.

Індекси ринків JPMorgan, що розвиваються, є одними з найпопулярніших серед інвесторів у клас активів з фіксованим доходом і служать галузевим еталоном.

Росія становить 0,83% індексу облігацій JPMorgan Emerging Markets Bond, за яким відслідковуються активи на суму близько 415 млрд дол.

Росія навряд чи зможе повернутися в ці індекси найближчим часом, навіть у разі припинення вогню та зняття санкцій, пише видання з посиланням на співрозмовників, знайомих із питанням.

Як повідомлялося, аналітики американського фінансового конгломерату Morgan Stanley вважають дефолт Росії за зовнішнім держборгом найімовірнішим сценарієм.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X