Європейський центробанк назвав купюри, які підробляють найбільше

30 липня 2018, 11:55
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Європейський центральний банк (ЄЦБ) в першій половині 2018 року вилучив з обігу 301 тис. підроблених євробанкнот, що на 17,1% менше, ніж в жовтні-грудні 2017 року. Найчастіше підробляють купюри номіналом €20 і €50.

Про це повідомили в ЄЦБ, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Крім того, порівняно з першим півріччям минулого року кількість фальшивих купюр в країнах валютного блоку скоротилася на 9,1%.

Відео дня

Серед фальшивих купюр найбільшу частку займають банкноти номіналом €20 і €50, на них припадає 83% виявлених фальшивок. На третьому місці - банкнота номіналом в €100, частка якої в підробках становить 10,9%. Найрідше фальшивомонетники цікавляться купюрами €200 (частка - 0,8%).

"Імовірність отримати підроблену купюру зовсім невелика. Кількість фальшивок залишається вкрай низькою в порівнянні з кількістю справжніх банкнот в обігу, яке стабільно збільшувалося темпами, що перевищують зростання ВВП", - зазначає ЄЦБ.

У 2017 році кількість євробанкнот в обігу зросла на 5,9%, а їхня вартість - на 4%. Всього в єврозоні більш ніж 21 млрд купюр єдиної валюти сукупною вартістю понад €1,1 трлн.

За даними Бундесбанку, в першому півріччі влада Німеччини вилучила 31,1 тис. фальшивих купюр на суму €1,8 млн. Кількість підроблених євро зменшилася на 6,2%.

"Статистично на кожні 10 тисяч осіб припадає приблизно сім фальшивих банкнот на рік", - заявив член правління Бундесбанку Йоханнес Беерман.

У Німеччині найчастіше підробляють банкноти номіналом €50, вони становлять 72% всіх фальшивок.

Разом з тим в Естонії за рік збільшилася кількість виявлених підробок для купюр номіналом €50 і €100. При цьому підроблених монет в Естонії було знайдено на 20% менше, ніж роком раніше - тобто тільки в 39 випадках. Всього в січні-червні в країні були виявлені 1 159 підроблених банкнот євро, що на 912 купюр більше, ніж роком раніше.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X