Єврокомісія відмовила Україні у виплаті € 600 млн макрофінансової допомоги

1 грудня 2017, 14:24
Європейська комісія не виплатить третій транш макрофінансової допомоги Україні в розмірі €600 млн

Про це йдеться в заяві Єврокомісії, передає Європейська правда.

У заяві наголошується, що Україна отримала два транші на загальну суму € 1,2 млрд євро з передбачених € 1,8 млрд макрофінансової допомоги (MFA). Термін поточної програми закінчується на початку січня 2018 року.

Відео дня

Єврокомісія зазначає, що Україна виконала більшу частину зобов'язань, узгоджених з ЄС. Серед них - важливі заходи щодо підвищення прозорості управління державними фінансами; запуск судової та адміністративної реформ; просування поточних реформ в енергетичних секторах, поліпшення бізнес-середовища та зміцнення систем соціального захисту.

У той же час, чотири зобов'язання, пов'язані з третім і остаточним траншем програми, в даний час залишаються невиконаними.

"На цьому тлі Єврокомісія не може виплатити останній транш поточної програми. Ми закликаємо Україну зберегти імпульс реформ у багатьох областях, які успішно просунулися вперед, і завершити заходи, які були виконані в рамках поточної програми", - йдеться в заяві.

Відзначимо, чотири вимоги, які Україна не виконала: зняття заборони на експорт лісу-кругляка, запуск автоматичної перевірки е-декларацій, закон про кредитний реєстр НБУ і перевірка інформації про бенефіціарних власників компаній.

Нагадаємо, в 16 березні 2017 Єврокомісія схвалила виділення 600 млн євро макрофінансової допомоги Україні. У Брюсселі, зокрема, очікують, що в Києві буде прийнятий без зволікання закон про скасування заборони на експорт деревини.

Минулого тижня глава представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі попередив, що в найближчі дні Україна може втратити можливість отримати € 600 млн макрофінансової допомоги.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X