ЄС запропонував Україні 1 млрд євро макрофінансової допомоги

9 березня 2018, 15:24

Європейська комісія запропонувала Україні 1 млрд євро в рамках програми надання макроекономічної допомоги.

У прес-службі ЄК заявили, що пропозиція підготовлена в рамках відповідного запиту влади України для підтримки структурних реформ і досягнення економічної стабілізації.

Відео дня

За словами віце-президента Єврокомісії Валдіса Домбровскіса, пропозиція про четверту програму макроекономічної допомоги свідчить про солідарність ЄС з народом України.

"Ця солідарність повинна йти рука об руку з постійною прихильністю влади України до амбітної програми реформ для забезпечення стабільної та процвітаючої України", - сказав Домбровскіс.

Рішення ЄК вже привітав президент України Петро Порошенко.

16 березні 2017 року Єврокомісія схвалила виділення €600 млн макрофінансової допомоги Україні. У Брюсселі, зокрема, очікували, що в Києві буде ухвалено без зволікання закон про скасування заборони на експорт деревини.

У грудні Єврокомісія відмовила Україні у виплаті €600 млн макрофінансової допомоги, оскільки Україна не виконала ряд обов’язкових умов: зняття заборони на експорт лісу-кругляка, запуск автоматичної перевірки електронної декларації, закон про кредитний реєстр Нацбанку та перевірка інформації про бенефіціарів власників компаній.

При цьому, 13 грудня, Україна подала нову заявку на отримання нової макрофінансової допомоги від ЄС.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X