ЄС готовий надати Україні €1 млрд фіндопомоги - віце-президент Єврокомісії

1 березня 2018, 09:40

Європейська комісія (ЄК) готова запропонувати Україні новий пакет макрофінансової допомоги в розмірі €1 млрд, не зважаючи на неповне виконання вимог для попередньої програми.

Про це повідомив віце-президент Єврокомісії Валдіс Добровскіс, передає Радіо Свобода.

За його словами, Єврокомісія готова остаточно погодити пакет допомоги для України наступного тижня.

Відео дня

За його словами, це питання вже обговорювалося Єврокомісією минулого року, коли закінчилася попередня програма.

“Ми не змогли виплатити останній транш у розмірі €600 млн, оскільки не всі умови були виконані. Тому ми підготували ще одну програму макрофінансової допомоги в розмірі €1 млрд двома траншами, по €500 млн кожен”, - розповів Добровскіс.

Він зазначив, що наразі Єврокомісія запустила всі необхідні процедури і готова остаточно погодити пакет допомоги для України наступного тижня. Добровскіс прогнозує початок фіндопомоги на початку осені 2018 року.

Він також додав,що, на думку Єврокомісії, для отримання першого траншу Україна повинна виконати умови, які не були виконані в рамках попередньої програми.

Відзначимо, що раніше міністр фінансів Олександр Данилюк заявив про нову макрофінансову допомогу від ЄС.

Нагадаємо, в 16 березні 2017 року Єврокомісія схвалила виділення €600 млнмакрофінансової допомоги Україні. У Брюсселі, зокрема, очікували, що в Києві буде ухвалено без зволікання закон про скасування заборони на експорт деревини.

У грудні Єврокомісія відмовила Україні у виплаті €600 млн макрофінансової допомоги, оскільки Україна не виконала ряд обов’язкових умов: зняття заборони на експорт лісу-кругляка, запуск автоматичної перевірки електронної декларації, закон про кредитний реєстр Нацбанку та перевірка інформації про бенефіціарів власників компаній.

При цьому 13 грудня Україна подала нову заявку на отримання нової макрофінансової допомоги від ЄС.

Показати ще новини
Радіо NV
X