ЄБРР підтримав націоналізацію Приватбанку

19 грудня 2016, 13:45
Президент Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) Сума Чакрабарті заявив про рішучу підтримку рішення Кабміну України про націоналізацію Приватбанку, повідомляє Інтерфакс-Україна

За словами Чакрабарті, таким чином будуть захищені вкладники банку – як приватні особи, так і підприємства.

"Кроки, зроблені сьогодні урядом і Національним банком у співпраці з акціонерами – це найбільш реалістичний спосіб забезпечити майбутнє банку і, зрештою, зміцнити всю банківську систему", – заявив він.

Відео дня

Глава ЄБРР зазначив, що націоналізація системних банків дозволила багатьом розвиненим країнам захистити свої економіки під час світової фінансової кризи, і сьогодні це абсолютно правильне рішення для України.

"Я б також хотів підкреслити, що у випадку з Приватбанком радниками уряду в управлінні банком буде виступати респектабельна західна компанія. ЄБРР, безумовно, також готовий запропонувати співпрацю в знаходженні оптимального рішення для Приватбанку. Ми вже запропонували уряду скористатися нашим досвідом", – сказав глава ЄБРР.

Він також підтримав зусилля НБУ щодо реформування фінансового сектора країни.

18 грудня, Кабінет міністрів підтримав пропозицію Національного банку України (НБУ) і Ради фінансової стабільності про перехід в Приватбанку 100% власність держави.

Новим головою правління банку стане колишній міністр фінансів Олександр Шлапак.

Перший заступник голови правління Приватбанку Олег Гороховський заявив, що рішення про передачу банку у власність держави прийняте, щоб "виконати всі свої зобов'язання перед клієнтами".

Президент України Петро Порошенко заявив, що в основі рішення про націоналізацію Приватбанку лежить порятунок фінустанови та гарантування права власності на свої фінансові ресурси для всіх, хто розмістив їх у цій установі.

Президент наголосив, що держава бере на себе відповідальність і гарантує клієнтам Приватбанку недоторканість і цілісність їхніх грошей.

Показати ще новини
Радіо НВ
X