Яценюк заявив, що Кабмін увів мораторій на виплату Росії $3 млрд "хабара Януковичу"

30 грудня 2015, 15:02
Уряд України прийняв рішення про введення мораторію на виплату Росії боргу в розмірі $3 млрд, взятого в часи керівництва країною президента-втікача Віктора Януковича

Про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, передає Інтерфакс-Україна.

"Уряд України прийняв рішення про введення мораторію на 3 млрд доларів боргів, які ми не брали і які були нічим іншим, як хабарем Кремля колишньому українському президентові за непідписання Угоди про вільної торгівлі (з ЄС)", - заявив він.

Відео дня

За словами прем'єра, український уряд ввів такий мораторій в першу чергу в зв'язку з тим, що Москва відмовилася реструктуризувати ці борги за прикладом інших українських кредиторів.

При цьому Яценюк зазначив, що Україна готова до судових розглядів з даного боргу.

"Інших умов, крім умов, запропонованих для інших кредиторів, які прийняли українську пропозицію, Кремль не отримає. Саме тому мораторій введено до того моменту, поки Росія прийме пропозицію України, або буде відповідне судове рішення", - заявив він, зазначивши, що український уряд "в повній амуніції, у повній готовності до судової війни з Російською Федерацією".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що уряд України запропонував скасувати граничний термін дії тимчасового мораторію на виплати за зовнішнім комерційним боргами, в тому числі за випущеними в грудні 2013 року і викуплені Фондом національного добробуту РФ дворічним єврооблігаціями на $3 млрд, який закінчується 1 липня 2016 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X