Яресько поділилася секретами успіху своєї ключової перемоги на чолі Мінфіну

27 серпня 2015, 17:38
697
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Яресько переконана в успішному майбутньому українського держборгу

Фото: Наталья Кравчук

Міністр фінансів України Наталія Енн Яресько розповіла, яким чином вона та її команда досягли вигідної для країни угоди з кредиторами

27 серпня Київ досяг згоди з кредиторами - 20% зовнішнього боргу країни списується, держава не буде платити по тілу кредиту найближчі чотири роки, відсоткова ставка по всіх бондах вирівняна на 7,75% річних. 

"Ще півроку тому, коли ми розпочали переговори з кредиторами, мало хто вірив в їх успіх. Але завдяки наполегливій роботі, нам вдалося досягти бажаного результату. Ми зробили все можливе для уникнення дефолту. Ми домовилися про зниження основної суми боргу на $3,6 млрд., або 20% від боргу... Виплати по комерційних боргах, що залишилися (це близько $11,5 млрд), ми перенесли на 4 роки, і почнемо здійснювати їх лише з 2019 року", - написала міністр у своєму фейсбукові.

Вона переконана, що зниження боргового навантаження дозволить посилити макроекономічну стабільність, оздоровити економіку та пожвавити залучення інвестицій.

"Ми погодилися трішки збільшити купон, тобто процентні платежі по нашому боргу, з 7,2% до 7,75%. Навіть після невеликого підвищення, відсоткова ставка по цих кредитах все одно буде значно менша за ту, яку платив за кредити уряд Януковича. Наприклад, в липні 2012 року він взяв позику в приватних кредиторів на $2,6 млрд під 9,25% річних", - пише Яресько.

Вона уточнила, що якщо після 2021 року економіка України покаже ріст більше 3-4%, кредитори отримають більші платежі від Києва. 

"Сьогоднішня домовленість з кредиторами допоможе справедливим чином розділити борговий тягар нашої країни з партнерами. Ця угода є важливою віхою на шляху України до відновлення та знаменує собою початок нового сприятливого періоду для розвитку нашої економіки, створює умови для економічного зростання... Крім цього, боргова операція стане потужним важелем подальшої стабілізації валютного ринку нашої країни", - заключила вона. 

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк раніше жорстко заявив, що Російська Федерація, яка не увійшла в комітет кредиторів України, не отримає преференцій за борговими зобов'язаннями України, крім аналогічних іншим кредиторам.

Зверніть увагу

Вибір редакції

Геополітика

Вчора, 11:47

article_img
У Британії провалилося голосування по Brexit. Що далі?
Компанії/Ринки

Вчора, 08:44

article_img
Опановуємо лоукости. Як конкурують українські та іноземні авіаперевізники
Події

Вчора, 14:48

article_img
Освіта на вагу золота. Чому українські навчальні заклади завищують ціни на навчання

Головне

Події

Вчора, 06:27

article_img
Намісник Києво-Печерської лаври прокоментував інформацію про зниклі ікони
Наукпоп

Вчора, 21:13

article_img
Обдурити світло. Британські фізики створили пристрій, який порушує закони природи
Економіка

Вчора, 12:47

article_img
Кабмін запропонував обмежити зарплати та премії в Нафтогазі