Яку програму кредитування KfW пропонує українському МСБ

10 квітня 2017, 10:38
Спецпроект

Німецький державний банк виділив Україні 300 млн грн для підтримки фінансування малих підприємств

Національний банк України, Міністерство фінансів і Німецький державний банк «другого рівня» KfW підписали угоду на надання українським підприємцям 300 млн грн підтримки. Головна мета програми - стимулювати зростання капітальних інвестицій в економіку України, підвищити її капіталізацію і розширити імпортозаміщення.

Відео дня

Насамперед, фінансування буде надаватися підприємцям, які займаються тваринництвом, легкою та переробною промисловістю, а так само відновлюваними джерелами енергії.

Головна мета програми - стимулювати зростання капітальних інвестицій в економіку України

Заявки можуть подавати підприємці малих підприємств до 50 співробітників і з річним доходом до 5 млн євро і середній бізнес з чисельністю до 250 працівників і до 10 млн євро доходу. Це повинні бути компанії, які планують розширити збут на національному і світовому ринку продукції імпортозаміщення.

Підприємець може подати заявку на кредит в будь-який з банків партнерів KfW. Їх на цей момент вже шість: Укргазбанк, Мегабанк, Кредобанк, Кредитвест Банк, Ощадбанк і ПроКредит банк. Німецько-український фонд тут виступає лише банком другого рівня - посередником між бізнесом і комерційними банками. Ці банки розглядають і перевіряють всі заявки, а затверджує надання кредиту саме НУФ, який і надає кошти. Банк підписує договір на кредит. Коли підприємець повністю погасить борг гроші через банк повернутися в НУФ для подальшого кредитування.

«Ця програма особлива тим, що ми залучили до неї Європейську комісію, і вона дозволила нам повністю мінімізувати валютний ризик для МСБ і банків. Тобто Єврокомісія буде відшкодовувати НУФ валютні збитки, які будуть рахуватися від дати видачі кредиту до дати погашення. Ми, таким чином, не будемо з'їдати свій власний капітал», - каже Майборода.

Для МСБ встановлюється кредитна ставка на рівні 17% річних в гривні з плаваючою ставкою. Кредит можна взяти на суму не більше 250 тис. євро. Для фінансування оборотних коштів кредит буде видаватися на два роки, для інвестицій у виробництво - на шість років. Розмір комісії за надання кредиту - 0,5% для інвестиційних кредитів і 1% для оборотних коштів.

«Протягом 20 років НУФ забезпечує фінансове співробітництво між країнами, між банками і підприємцями, виступаючи містком, який об'єднує і інтереси банку, і МСБ. За результатами першого кварталу кредитний портфель НУФ виріс на 140% і в наступному кварталі ми розраховуємо на зростання в 250%. І це завдяки нашій новій програмі», - каже Валерій Майборода, заступник керівника НУФ.

МСБ у Києві отримає меншу ставку

Підприємці, у яких виробництво розміщене на території Києва та Київської області, отримають відсоткову ставку на 5-7% нижче. Різницю фонду буде компенсувати Київська міська державна адміністрація, оскільки кошти на часткове відшкодування витрат на оплату процентних ставок уже закладено в столичному бюджеті.

Підприємці, у яких виробництво розміщене на території Києва та Київської області, отримають відсоткову ставку на 5-7% нижче

"Механізм, який ми напрацюємо, передбачає: якщо підприємець взяв кредит в банку і це призвело до створення робочих місць і за останні півроку це робоче місце сплатило податки в бюджет, то ми готові компенсувати цю процентну ставку за кредитом. Тому фактично виходить так, ніби ми купуємо створення робочих місць", - прокоментував угоду між НУФ та КМДА перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс.

У КМДА не вперше практикують відшкодування процентних ставок. З 2001 до 2012 року часткову компенсацію витрат на оплату процентних ставок за залученими кредитами було виділено 200 млн грн. У міській адміністрації стверджують, що ініціатива допомогла підприємствам залучити більше 1 млрд грн в економіку.

Інноваційною складовою програми стали бонусні ставки для банків-партнерів, щоб стимулювати їх вкладати в національного виробника. Стандартна відсоткова ставка для банку 14%, стандартна маржа банку на рівні 3%, і ставка для МСБ становить 17%. Але залежно від того як росте його кредитний портфель, він може отримувати максимальний дисконт в 1%. «Ми зменшуємо свою маржу і збільшуємо маржу банку до 4%, залишаючи процентну ставку для позичальника незмінною», - каже Майборода.

Показати ще новини
Радіо НВ
X