Яким буде курс гривні – тижневий валютний прогноз

31 жовтня 2016, 11:00
На поточному тижні, 31 жовтня – 4 листопада, валютний ринок має продовжити тренд помірного укріплення гривні по відношенню до американської валюти. Діапазон волатильності національної валюти не перевищуватиме ₴0,5

Офіційний курс від НБУ станом на понеділок, 31 жовтня, встановлено на рівні ₴25,49 за долар США. Згідно прогнозу опитаних експертів, до кінця тижня курс триматиметься на рівні 25,35-26,85 ₴/$.

Відео дня

На поточному тижні опитані експерти прогнозують підвищення курсових коливань. Проте діапазон волатильності не повинен перевищувати 50 коп.

Так, в останній день жовтня можливе не суттєве зростання курсу через закриття імпортерами розрахунків за місяць, каже керівник управління казначейства Індустріалбанку Антон Марюхніч.

У перші дні листопада також можуть активізуватися покупців іноземної валюти, які ще не докупили її під виплату дивідендів, що також чинитиме помірний тиск на гривню, прогнозує провідний експерт сектора продажу казначейських продуктів ОТП Банку В'ячеслав Озеров.

Проте вже наприкінці поточного тижня гривня має укріплюватися, та станом на п’ятницю, 4 листопада, встановитися на рівні ₴26,4 за долар, упевнений старший аналітик фінкомпанії Альпарі Вадим Іосуб.

В цілому ж поточний тиждень, наслідуючи минулотижневий тренд, має лишатися сприятливим для національної валюти і досить врожайним, з точки зору купівлі валюти, для НБУ.

Так, на минулому тижні курс гривні помірно зміцнився до долара на офіційному рівні з ₴25,7 до ₴25,53 (або на 0,7%). Середньозважений курс гривні на міжбанку виріс за цей же час з ₴25,66 до ₴25,5 (0,6%). Середні курси купівлі/продажу на готівковому ринку за тиждень укріпився з ₴25,71/26 до ₴25,63/25,96 (на 0,3% – купівля та на 0,1% – продаж).

На минулому тижні валютний ринок відчував переважання продавців. Причина – 120 днів на повернення валютної виручки з метою закриття річних розрахунків за контрактами.

Перевищення пропозиції над попитом не тільки радувало імпортерів, а й дозволило НБУ успішно скуповувати валюту на міжбанку. Регулятор чотири рази виходив на міжбанк з аукціонами з купівлі валюти. Винятком став понеділок, коли ринок збалансувався самостійно. В результаті було куплено $105,8 млн за середньозваженим курсом ₴25,55. Всього ж з початку жовтня було куплено $274,5 млн.

Показати ще новини
Радіо NV
X